Tipy, jak zahnat podzimní splín na ústup

Tipy, jak zahnat podzimní splín na ústup

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Teploměr signalizuje, že léto se s námi pomalu loučí a je na čase připravit se na příchod podzimních plískanic. Pokud se i vy cítíte v posledních dnech unavení a pod psa, nevyčítejte si to. Jde totiž o přírodní biorytmus. Pro mnohé z nás to znamená, že s náladou to jde od desíti k pěti. Avšak této přirozené danosti se nemusíme vydávat napospas. Dobijte si s naší pomocí energii a zůstaňte fit i s příchodem chladnější části roku.

Na posílení vitality existuje celá řada zaručených receptů. I když neexistuje univerzální recept, společný znak tam přece jen najdeme. Každý odborník vám potvrdí, že je třeba vybalancovat potřeby těla i duše.

Dělání smutky zahání

Psychické naladění je velmi důležité a patří mezi důležité aspekty životosprávy. Cíleně si budujte životní nadhled, obklopujte se pozitivními lidmi a nikdy neztrácejte úsměv na rtech. Pamatujte, že negativní myšlenky vytvářejí negativní náladu a tou přímo ovlivňujeme i naše okolí, které nám negativní vlny vrací zpět. I když je venku sychravo a deštivo, není důvod sedět znuděně doma s rukama nečinně založenýma. Co se takhle pustit do kreativního tvoření společně s vašimi ratolestmi? Dělání přeci odjakživa smutky zahání!

„Rozvíjení kreativity v dětském věku je důležité pro zdravý duševní růst každého juniora. V současné době patří tvořivost k nejžádanějším kvalitám na trhu práce, originální lidé se schopností tvůrčího myšlení jsou však oblíbení a vyhledávaní i v osobním životě. Mít někoho takového nablízku je pro okolí vždy velké obohacení. Proto společné tvoření prospívá nejen dětem, které si tím formují osobnost, ale i dospělým,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka kreativní platformy Idea Creative a e-shopu s výtvarnými a kreativními potřebami Koralky-dekorace.cz. Pokud máte doma starší děti, zkuste je nadchnout pro kreativní kreslení. Se speciálními fixami Chameleon to půjde jedna báseň.

„Fixy a popisovače Chameleon dodávají kreslení novou dimenzi. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců budete přecházet z barvy do barvy. Vznikají tak unikátní a osobitá výtvarná díla, která ve vašem dítěti mohou podnítit uměleckou stránku osobnosti,“ doplňuje Pachmanová a pokračuje: „Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, Inspirace o nové příspěvky. Již dva roky také spolupracujeme s časopisem Chvilka pro tebe a přispíváme do rubriky Domov, který nalistujete téměř vždy na straně padesát. Všechny kreativní návody najdete i u nás na webu Idea Creative,“ dodává Lenka Pachmanová.

Na cvičení s radostí

Kdykoli pomyslíte na to, že vás po práci místo zaslouženého odpočinku čeká ještě pocení ve fitku, spolehlivě vám to zkazí náladu. A když silou vůle přeci jen zvítězíte nad leností, útrpně počítáte minuty na strojích a přemýšlíte o spálených kaloriích. Takový přístup je špatný. Pohyb v první řadě nesmí být otrava. Každý z nás si může vybrat pohybové vyžití, co ho bude bavit. Budete-li se hýbat s radostí, kila půjdou dolů sama, aniž to stačíte sledovat.

I kdyby to pro začátek mělo znamenat více pěší chůze a méně hromadné dopravy, více schodů a méně výtahů, více procházek na čerstvém vzduchu a méně večerů u televize, vyplatí se to. Nikde není psáno, že od samého začátku musíte podávat výkony olympijského sportovce. Za zkoušku stojí i cvičení v pohodlí domova. Potřebné informace i nápady na cviky můžete snadno najít na internetu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: