Systematická a důkladná detoxikace organismu dokáže řešit problémy s přecitlivělostí kůže a sliznic

Systematická a důkladná detoxikace organismu dokáže řešit problémy s přecitlivělostí kůže a sliznic

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Na chronické kožní záněty je mnohdy nesprávně nahlíženo téměř výhradně jako na kožní nemoc. Pacienti si všímají pouze vnějších projevů, přitom vleklé potíže s narušenou obranyschopností kůže mají často hlubší příčinu a signalizují toxickou zátěž důležitých vnitřních orgánů. Klasická medicína nabízí řešení na zmírnění akutních potíží, samotnou vážnější příčinu onemocnění však neřeší. Jednou z cest, jak zabránit recidivám, je řízená detoxikace – proces, který jde za kořeny nemocí a je základním předpokladem pro dlouhodobou vitalitu.

Ekzémy vyskytující se na obličeji i na jiných částech těla, lupénka, bradavice, dermatitis, záněty, akné, pokožka poškozená zářením, chemickým či tepelným vlivem. To patří k nejčastějším kožním onemocněním, s kterými přicházejí lidé do ordinací dermatologů. Kůže je největším orgánem lidského těla, odděluje nás a chrání od okolního světa. Její plocha u dospělého člověka činí 1,5 až 2 m2. I kůže funguje ve spolupráci s ostatními orgány v těle, proto její chronické nedostatky nelze vnímat jako jednotlivý projev narušení pokožky v jednom místě. Na různých místech těla se na kůži projevuje toxické zatížení konkrétních orgánů a tkání. Její výhodou je, že na rozdíl od vnitřních orgánů není ukrytá před naším zrakem a může nám poskytnout cennou zpětnou vazbu o stavu našeho organismu. Jinými slovy nám předává důležité informace, co bychom mohli a měli pro naše tělo udělat.

Klasická vs. alternativní medicína

Ačkoli jsou léčebné metody klasické medicíny v životě člověka nepostradatelné, mají své limity a některé problémy řešit neumí. „Zejména podávání léků a léčivých mastí funguje na principu potlačování a blokování imunitních reakcí. Tím sice dochází ke zmírnění či odeznění akutních projevů, ovšem efekt je pouze dočasný. Tato cesta jednoduše řečeno nevede k objevení příčiny onemocnění,“ říká Mgr. Marie Vilánková, terapeutka a lektorka metody řízené vnitřní detoxikace a upozorňuje, že existují mnohem šetrnější způsoby, jak se obtíží zbavit.

Jak funguje přírodní detoxikační medicína?

Za zakladatele metody C.I.C. (Controlled Inner Cleansing), česky řízené vnitřní očisty, je považován český lékař a stoupenec celostní medicíny MUDr. Josef Jonáš. „Lidský organismus funguje tím lépe, čím lépe fungují jeho regulační pochody. Dobře regulovaný organismus vydrží existovat dlouho. Řízení probíhá na principu autoregulace, což znamená, že se tak děje mimo naši vůli a kontrolu. Nedostatek regulace je chaos a chaos přináší nemoci,“ vysvětluje Jonáš. Co všechno může zhoršovat autoregulační schopnost našeho organismu? „Jsou to především chemické látky, stres, radioaktivita, bakterie, viry, toxiny z potravin a průmyslu, léky a mnoho dalších jedovatých látek. Odstraněním těchto toxických zátěží z těla dochází k mnohdy náhlému odstranění potíží a nastolení harmonie ve vnitřním prostředí. Detoxikace má nezanedbatelný vliv také na harmonizaci psychiky,“ doplňuje Jonáš.

Důležitou součástí detoxikační medicíny jsou originální bio informační preparáty zaměřené na jednotlivé skupiny toxinů, např. těžké kovy, viry nebo na jednotlivé orgány a imunitní funkce. Jak detoxikace probíhá, popisuje Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce přírodních detoxikačních přípravků Joalis. „Nejprve proběhne vyšetření na přístroji Salvia a zkušený terapeut na základě jeho výsledků sestaví mapu toxinů v těle. Podle mapy je pak možné účinně zacílit léčbu na konkrétní orgány a tkáně.“ Měření je bezbolestné a provádí se z jednoho bodu na dlani, který splňuje funkci vodivého kanálu. Vegetativní funkční test, kterým se vyšetření provádí, je odvozen od metody německého lékaře Reinharda Volla z r. 1954.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: