Sychravé počasí útočí nejen na náš organismus. V ohrožení je i pokožka, jak o ni pečovat?

Sychravé počasí útočí nejen na náš organismus. V ohrožení je i pokožka, jak o ni pečovat?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S ubývajícími venkovními teplotami a přicházejícím podzimem jsou média plná zpráv o tom, jak pečovat o náš organismus a nepodlehnout typickým podzimním nemocím. V tomto období však vyžaduje zvýšenou péči i naše pokožku, a to zejména na rukách a na obličeji. Jak o ni však pečovat?

Nejproblematičtějším podzimním jevem je přitom nižší teplota, zvýšená vlhkost vzduchu a časté střídání teplot kvůli přecházení ze studených ulic do vyhřátých domovů či kanceláří. To vše působí na obnažené části pokožky, jako jsou ruce a obličej, negativně a nezřídka můžeme pozorovat, že je pokožka vysušená, zarudlá a má sklony k popraskání. Nabízí se tak vcelku logické řešení, které spočívá ve zvýšené hydrataci. A přestože hydrataci pokožky není radno podceňovat, nelze zapomínat ani na jiné části péče o pokožku.

Neméně důležité je totiž pomoci pokožce zbavit se starých a odumřelých kožních buněk. K tomu nám pomůže pravidelná exfoliace pokožky, která se provádí speciálními kosmetickými přípravky, jako jsou tělové scruby či peelingy. Nedoporučujeme však používat jeden přípravek na celé tělo včetně obličeje a dekoltu, kde je pokožka daleko jemnější a náchylnější k poškození. „Pro pravidelný peeling obličeje a dekoltu doporučuji používat náš Minerální pleťový peeling, který obsahuje dvě abrazivní složky, a to drobné krystalky soli z Mrtvého moře a drcená jadérka z meruňky. Peeling se používá pouze jednou týdně a hned po prvním použití můžeme zřetelně vidět, že je pleť vyhlazená, prokrvená a rozjasněná,“ říká Alexander Krajňák, z NevO Dead Sea Spa, kosmetiky zabývající se výrobou kosmetických produktů s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

K exfoliaci zbytku těla a rukou je poté vhodnější používat tělové scruby. „V nabídce pečující kosmetiky o tělo máme například i Tělový scrub s aromatickými oleji, v němž obsažené minerály z Mrtvého moře udržují optimální množství vlhkosti v kůži, což má blahodárný vliv na její pružnost a mladistvý vzhled. Scrub se používá přibližně jednou měsíčně, přičemž se na jedno použití doporučuje použít množství odpovídající asi jedné kávové lžičce. Výhodou je, že tento scrub obsahuje i avokádový olej, olej ze slunečnice, sezamu a další aromatické oleje, tudíž není nutné po použití nanášet krém,“ dodává Krajňák.

Ten však upozorňuje i na to, že hydratovat pokožku bychom v tomto období měli každý den a může se stát, že nám náš dosavadní hydratační krém nebude stačit. Právě nyní je totiž doba, kdy lze sáhnout po hutnějším krému s bohatším složením. „Ideálním pomocníkem pro hydrataci v podzimním a zimním období je i NevO bambucké máslo, které je bohaté na nenasycené mastné kyseliny, voskové estery a vitaminy A, D, E a F. Má zároveň významné protizánětlivé, regenerační a hojivé účinky a je vhodné i pro děti,“ uzavírá Krajňák za NevO Dead Sea Spa.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: