Svádíte boj s křečovými žilami? Zlepšete si vyhlídky na vítězství s přírodními produkty!

Svádíte boj s křečovými žilami? Zlepšete si vyhlídky na vítězství s přírodními produkty!

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Bavíme-li se o křečových žilách, mnohým možná ihned vyvstanou na paměti nohy našich babiček poseté maličkými, nepříliš vzhlednými žilkami. Jenže křečové žíly už dávnou nejsou výsadou starých lidí a už vůbec ne pouze žen. Stále častěji se s nimi můžeme setkávat i u mladších ročníků, často trápí muže a výjimečně se s nimi setkáme i u dětí. Jak je možné, že se toto onemocnění zařadilo během několika desetiletí mezi rozšířené civilizační choroby a postihuje až 60 % populace?

Křečové žíly, jinak označované také jako varixy, se řadí mezi nejčastější onemocnění žil. Vznikají díky oslabení vaziva žilní tkáně, kdy posléze dochází k rozšíření žíly a tím pádem k nedomykavosti žilních chlopní. Díky zpětnému toku krve se poté zvyšuje tlak v žíle, což má za následek tvorbu otoků. Postižené končetině pak hrozí vznik zánětů, které, pokud zůstanou neléčené, mohou vyústit i velmi vážná onemocnění jako je bércový vřed nebo trombóza.

S varixy se během života setká téměř každý

Výskyt křečových žil se výrazně zvyšuje s věkem, od 60. roku života postihuje onemocnění prakticky každého druhého jedince. Problém však může nastat i v dřívějším věku, speciálně u žen je riziko vzniku spjaté především s hormonálním cyklem a těhotenstvím. Mezi další faktory podílejícími se na vzniku varixů u obou pohlaví patří obezita, nedostatek aktivního pohybu nebo naopak příliš velká fyzická zátěž, sedavé zaměstnání, dlouhé stání, kouření a v neposlední řadě také genetika.

Příznaky onemocnění jsou patrné na první pohled. Kromě typických fialových a růžových vystouplých žilek objevujících se nejčastěji na dolních končetinách, je pro onemocnění typický pocit oteklých nohou, nepříjemné napětí a bolest v místech výskytu žilek. Přidat se může zvýšená únava, mravenčení, svalová bolest celého těla a samozřejmě křeče, které daly nemoci vlastní pojmenování.

Když prevence nestačí

Kolem křečových žil koluje spousta mýtů a nepravd. Jednou z nich je například tvrzení, že onemocnění může samo odeznít a zcela vymizet. Pravdou však je, že pokud se varixy nijak neléčí a jsou přecházeny jako estetický nedostatek, bude se náš zdravotní stav nadále zhoršovat a gradovat do podoby mnohem vážnějších onemocnění. Již při prvních příznacích proto vyhledejte pomoc odborníka a poraďte se s ním na nejlepší možné léčbě.

Druhým mýtem je doporučování preventivních opatření, které zabrání vzniku křečových žil. Vzhledem k tomu, že je výskyt onemocnění podmíněn geneticky, nelze tedy jednoznačně doporučit takové preventivní postupy, které by stoprocentně odvrátily propuknutí nemoci. Ke klasické léčbě stanovené lékařem je však vhodné přidat léčbu podpůrnou, která může zejména v počátcích choroby zmírnit stupňující se obtíže.

 

Podpůrná léčba na přírodní bázi

Křeč v končetinách může mnohdy znamenat nedostatek hořčíku, proto je vhodné začít léčbu doplněním minerálů a vitaminů. Důležité jsou zejména vitaminy B, E a C, z minerálů pak zmíněný hořčík a křemík, který zpevňuje cévy a napomáhá zvyšovat imunitu. Žádoucí je také úprava jídelníčku, pokuste se snížit spotřebu živočišných produktů zvyšujících cholesterol a dbejte na dostatečný pitný režim. Vyplatí se zařadit také bylinkové čaje na pročištění krve, zejména kopřivový, pampeliškový či z měsíčku lékařského.

První pomocí, když nohy po dlouhém a namáhavém dni bolí, je jejich umístění na vyvýšené místo například vypodložením dekou či polštářem. Výborně se také osvědčila lázeňská terapie nazývaná Kneippova metoda spočívající v působení střídavě teplé a studené vody na bolavé končetiny. Zkuste tuto metodu zařadit na konec každovečerního sprchování a odměnou vám bude mimo úlevy od bolesti také úbytek celulitidy. Po koupeli je ještě vhodné postižená místa promazat chladivým gelem nebo krémem. Za vyzkoušení rozhodně stojí homeopatická mast Traumeel skládající se ze 12 bylin a dvou druhů přírodních minerálních solí, která se využívá ke zmírnění bolesti pohybového aparátu. Výhodou masti je její možná aplikace přímo na postižená místa, kde díky arnice, měsíčku, vilínu a kostivalu působí velice příznivě na otoky a ulevuje od bolesti. Po operačních zákrocích lze léčbu podpořit také užíváním Traumeel tablet, které jsou taktéž založené na přírodní bázi a napomáhají procesu regenerace těla.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: