Stěhujete firmu nebo kancelář? Poradíme, jak efektivně postupovat

Stěhujete firmu nebo kancelář? Poradíme, jak efektivně postupovat

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Při představě, že kompletně přestěhováváte kancelářské prostory, nebo snad dokonce celou firmu na nové působiště, vám naskakují osypky? Není divu, je to nadmíru náročný úkol, avšak při troše snahy a stanovení systematického postupu se v žádném případě nemusí jednat o neřešitelný úkol. Pokud jste onou zodpovědnou osobou, která má stěhovací manévry na starost, poradíme vám, jak na to.

Možná jen přesouváte kancelář o patro výš nebo do vedlejší budovy. I tak si však pravděpodobně užijete své, pokud nebudete mít předem jasný plán systematického postupu. Pamatujte, že štěstí přeje připraveným, a tak si raději všechny důležité kroky rozmyslete dopředu.

Najměte si profesionála

Některé věci lze bez obtíží přestěhovat svépomocí, jako například osobní majetek, důvěrné dokumenty a podobně. Na zbytek je lepší poptat služby externí firmy, která vám se stěhováním či vyklízením pomůže. Je totiž třeba zvážit mnoho proměnných, s kterými si člověk bez zkušeností neví rady. Jedná se například o odhad, kolik stěhovacích vozů bude třeba, kolik zaměstnanců přímo z řad firmy bude na stěhovací akci třeba nasadit, co všechno se bude stěhovat či vyklízet a jak bude celá akce probíhat. Je přitom nutné myslet na všechny eventuality a ke každému planu A mít i záložní plán B. Solidní stěhovací firmy jsou schopny poskytnout vám nezávislou konzultaci všech těchto proměnných a přijít se stěhovacím plánem na míru i s konkrétní cenovou nabídkou.

Když stěhování, tak i vyklízení

Jakkoliv je stěhování u většiny lidí nepopulární, má i své světlé stránky. Vnímejte ho rovněž jako příležitost protřídit za ta léta nashromážděné věci, dokumenty a vybavení, jež už je staré, nepotřebné či nefunkční. Je pravděpodobně, že takového „odpadu“ bude mnoho, proto se u stěhovací firmy zajímejte rovnou o vyklízecí služby. Pokud se budete zbavovat starých elektronických zařízení, myslete na jejich ekologickou likvidaci.

Vybavte se dostatečným množstvím stěhovacích krabic

Nakupte si v předstihu dostatek úložných a stěhovacích krabic pro přenos různých věcí. Vybírejte mezi různými velikostmi, vždy ale dbejte na to, aby byly skutečně nosné a bytelné. Úložné a stěhovací krabice ve vysoké kvalitě a za velmi příjemné ceny jsou k dostání u předního českého výrobce krabic a obalových materiálů paketo.cz . Krabice vyrábí z kvalitní 3 nebo 5vrstvé vlnité lepenky, proto vynikají snadnou manipulací a pevností. Na e-shopu si můžete vybrat z mnoha provedení a rozměrů. Pokud si nevyberete z dostupné nabídky, zhotoví vám krabice přímo na míru. Pamatujte i na lepicí pásky  a výplňový materiál.

Určení vhodného stěhovacího času

Čas je drahocenná komodita a může se lehce přepočítávat na peníze, proto stěhování naplánujte s předstihem na víkend, svátek nebo noční hodiny tak, aby pokud možno vůbec nedošlo k omezení provozu. Pokud se musí alespoň část stěhování odehrát ve všední dny, vyhněte se nejkritičtějším dnům z celého týdne, tedy pondělí a pátku. Pondělky bývají pracovně nabité a hektické, v pátek zase každý spěchá z práce, aby začal svůj víkendový program.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: