Stále více Čechů nakupuje zboží online, vadí jim však pomalé a nespolehlivé dodání zásilek

Stále více Čechů nakupuje zboží online, vadí jim však pomalé a nespolehlivé dodání zásilek

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Online lze dnes koupit vše. Od televize přes léky až po potraviny. Důvěryhodnost e-shopu se kvůli vysoké konkurenci však musí vybudovat. Jedním ze základních kritérií rozhodujících o oblibě daného online obchodu je rychlost a kvalita odesílaného zboží, nepodceňujte jej.

Spolehlivá přepravní služba

Přestože možnost nechat si doručit zboží až do domu zákazníky stojí někdy až o sto korun více, průzkumy ukazují, že v tomto případě si klienti rádi připlatí. Pro přepravu zboží je tedy třeba vybírat spolehlivé a renomované přepravní služby. Doporučujeme umožnit vybírat z více společnosti, a nechat tak zákazníky rozhodnout, co preferují. Ti většinou slyší na známá jména, se kterými už nějakou zkušenost mají. Pro svůj e-shop vybírejte z několika předních českých poskytovatelů přepravních služeb a nevynechejte ani nabídku osobního vyzvednutí zboží.

Kvalitní poštovní a zásilkové obaly

To, v jakém stavu, zboží ke spotřebiteli dorazí, hraje hlavní roli v možnosti dalšího doporučení vašeho obchodu známým a přátelům. Opakované poničení zásilek eventuálně vede ke ztrátě důvěryhodnosti, a tak je třeba výběru poštovních a zásilkových obalů věnovat nějaký čas. Výrobce obalových materiálů Paketo.cz poskytuje zájemcům krabice všech druhů a rozměrů s množstevními slevami u každého produktu. Široký výběr různých velikostí poštovních obálek umožňuje efektivně šetřit a zájemci si mohou nechat vyrobit i obaly na míru. K dispozici jsou kartonové obálky, bublinkové obálky nebo poštovní samolepící obálky, které slouží pro přikládání dokumentů k zásilkám. Dodací listy a faktury je lepší přikládat zvenčí, aby mohlo být zboží zkontrolováno ještě před samotným převzetím, to oceňují zejména společnosti o více pobočkách, u kterých často dochází k mylnému doručení.

Je také rozdíl, zda zasíláte věc křehkou, lehkou či těžkou. Pro větší zboží je ideální klopová krabice z třívrstvé nebo pětivrstvé lepenky. Pokud jde o produkt menších rozměrů, zvolte poštovní krabičky menších rozměrů či minikrabičky. Jsou lehké a snadno se skládají. Pro bezpečné zabalení je vhodné využít také fixační materiály, které se hodí jak pro velké, tak pro malé zásilky. Všechny zmíněné druhy obalů a krabic najdete na e-shopu s obalovým materiálem Paketo.cz, kde vám poskytnou poradentství a doporučí, který materiál se k vašemu zboží hodí nejlépe.

Reagujte na recenze

Vzhledem ke srovnávacím portálům a online hodnocením je třeba nedostatky, na které si zákazníci stěžují, efektivně odstraňovat. Dle nejnovějších statistik si potenciální klient čte okolo pěti online recenzí, než se vůbec rozhodne k nákupu, reagovat na hodnocení je tedy stěžejní. Ukazatelem konečného výběru obchodu jsou  rychlost dodání, kvalita dodaného zboží a komunikace s klientem, nezanedbávejte ani jedno.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: