Správný dárek musí zaujmout na první pohled, zabalte ty svoje jako profesionálové!

Správný dárek musí zaujmout na první pohled, zabalte ty svoje jako profesionálové!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

11Už máte vymyšlené a hlavně nakoupené všechny vánoční dárky? Začněte pomalu přemýšlet, jak je zabalíte. Inspirovat se můžete našimi tipy.

Pevná krabice jako základ

Je-li dárek už připravený v pevné krabici, máte napůl vyhráno. Balení pevných a hranatých dárků je totiž nejjednodušší a ocení ho zejména ti, kteří nemají zrovna nejšikovnější ruce. Potřebovat budete samozřejmě balicí papír, oboustrannou izolepu a nějakou stuhu v takové barvě, která bude ladit k papíru. Pokud dárek v krabici připravený nemáte, vybrat si můžete ze dvou možností. Buď krabici, do které dárek dáte, pořiďte, nebo si vyberte z dalších způsobů balení dárků. Obyčejnou i netradiční dárkovou krabici  zakoupíte například na Paketo.cz . Naskýtá se však i možnost balicí papír úplně vynechat a dárek nechat jen v pořízené krabici. „Zákazníkům nabízíme možnost zakázkové výroby dárkových obalů, a to již od malého množství, včetně potisku.“, říká Helena Janáčová z Paketo.cz.

Dárky netradičních rozměrů a tvarů

Problém většinou nastává, máte-li zabalit dárek netradičního tvarů či rozměrů. Jednou z možností je opět zakoupit krabici, do které celý dárek umístíte a poté už jen jednoduše zabalíte. Možností další je si s balením trochu vyhrát. K tomu však budete potřebovat spoustu a spoustu ozdob, které odvedou pozornost od neforemného balíčku. Nasbírejte v lese šišky, smrkové větvičky, žaludy či bukvice a ty na balíček tavnou pistolí přilepte. Takové ozdoby se nejlépe hodí k obyčejnému hnědému balicímu papíru bez zbytečných motivů. Místo stuhy v takovém případě pořiďte obyčejný motouz. Pokud balíte nadrozměrný dárek jako například kolo nebo koloběžku, nejideálnější je pořídit obrovskou mašli, kterou pověsíte na řídítka.

Není balicí papír jako papír

Hitem posledních let se stává použití netradičních materiálů k zabalení dárků. Místo balicího papíru tak můžete použít starou mapu, noviny, ubrousky nebo i krajku či kousky už nepoužívaných záclon. Hlavní zásadou však je, aby se barvy obalu netloukly. Řiďte se zásadou tří barev, jinak řečeno zabalený dárek nepřekombinujte.

Kurzy balení dárků

Před Vánoci můžete navštívit i čím dál tím více oblíbené kurzy balení dárků. Většinou se jedná o jednodenní lekci, kde jsou názorně demonstrovány nejoriginálnější způsoby zabalení dárku. Všechny si samozřejmě můžete zkusit a následně odnést domů, abyste po pár týdnech ještě věděli, jak na to.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: