Společnost AGC Glass vyvinula nejtransparentnější řešení ochrany před požárem

Společnost AGC Glass vyvinula nejtransparentnější řešení ochrany před požárem

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Použití protipožárního skla je dnes už běžné ve všech veřejně přístupných budovách. Pokud jde o bezpečnostní a protipožární skla ve stavebnictví, tlak veřejnoprávních orgánů a rostoucí počet mezinárodních norem v oblasti požární bezpečnosti vedou k zavádění čím dál tím přísnějších požadavků. Na tento trend odpovídá společnost AGC Glass Europe, evropský lídr v oblasti plochého skla, představením řady spolehlivých a udržitelných řešení protipožárních skel Pyrobel.

Sklo se v posledních letech těší velké oblibě architektů po celém světě, kteří s tímto moderním materiálem rádi pracují v exteriérech i interiérech budov. Už dávno totiž neplatí, že sklo je jen doplňkový materiál určený pro výplně otvorů. „Sklo se s konečnou platností stalo trvalou součástí multifunkčních materiálů, které jsou ve stavebnictví využívány s ohledem na trvale udržitelný rozvoj výstavby. Moderním stavbám dnes už nechybí velké prosklené plochy, které interiér dostatečně zásobují přirozeným denním světlem a umožňují krásný výhled ven,“ říká Marcela Antlová ze společnosti AGC Glass Europe, která vyrábí, zpracovává a distribuuje ploché sklo pro stavebnictví, automobilový průmysl a solární sektor.

Nejen ušlechtilé, ale také bezpečné

Kromě transparentnosti a čistoty vnitřního prostoru jsou samostatnou kapitolou také protipožární a žáruvzdorné vlastnosti speciálních skel. Nejen pro veřejnou výstavbu je totiž bezpečnost pracovního prostředí stěžejní. „Bezpečnostní protipožární sklo je určené k zabránění šíření kouře, plamenů a plynů v případě požáru. Úroveň požární odolnosti je určena časem v minutách, po který prosklený prvek během požáru splňuje daná kritéria. Protipožární sklo složené z tabulí skla a plastových mezivrstev, které při požáru expandují, může v závislosti na svém konkrétním složení bránit šíření ohně po dobu 30 až 180 minut,“ vysvětluje Jiří Kaltoun. A jak najít správné protipožární sklo?

„Požadovaná úroveň požární ochrany je dána různými předpisy pro stavebnictví a požadavky příslušných úřadů. Úřady stanoví parametry, které musí zasklený prvek splňovat z hlediska klasifikace E, EW, EI a délky vyjádřené v minutách, která se pohybuje mezi 30 a 180 minutami. Výběr vrstveného protipožárního zasklení bude proto vycházet ze tří důležitých kritérií: požární odolnost vyžadovaná evropskými a lokálními předpisy, dále typ aplikace – zda jde o vikýřové okno, fasádu, přepážku, dveře či jinou bariéru, a v neposlední řadě dostupné schválení typu pro každý typ rámu a rozměry v každé zemi,“ dodává Jiří Kaltoun ze společnosti AGC Glass Europe. Zasklený prvek je vždy kombinací skla a rámu z hliníku, dřeva či oceli v určitém prostředí.

Nová webová stránka agc-pyrobel.com představuje širokou škálu řešení protipožárních skel Pyrobel: Pyrobel a Pyrobelite, které lze řezat, Pyrobel-T v rozměrech XXL a tepelně tvrzené sklo s povlakem Pyropane, které je k dispozici jako jednoduché sklo či dvojsklo pro použití v exteriéru.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: