Sluneční paprsky vlasům nesvědčí. Víte, jak je chránit?

Sluneční paprsky vlasům nesvědčí. Víte, jak je chránit?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Před škodlivým UV zářením je v létě třeba chránit nejen pokožku, ale i vlasy. I ty totiž trpí a zdaleka nejde jen o problémy estetické. Při vyšších dávkách UV záření dokážou paprsky proniknout do vnitřní struktury, a poničit je tak až kořínkům.

Dostatek vitaminů

V létě hraje při ochraně vlasů nejdůležitější roli vitamin A, B a zinek. Zatímco vitamin A napomáhá k redukci činnosti mazových žláz, vitamin B omezuje tvorbu lupů, vypadávání vlasů a hlavně poskytuje ochranu před UV zářením. Zinek zase vlasy posiluje a brání jejich vysušení. Nejpřirozenější cestou, jak zvýšit příjem těchto vitaminů, je samozřejmě vhodná strava. Vitamin A najdete v mléce, sýrech, brokolici, mrkvi, zelí, broskvích a meruňkách. Vitamin B je obsažen například v pivovarských kvasnicích, játrech, rýži, vaječném žloutku a obilovinách. Na zinek je bohaté vepřové a hovězí maso, játra, ústřice, sýry, fazole, dýňová semínka a ořechy. Vitaminy však lze doplňovat i vhodnými komplexy vitaminů, které jsou k dostání v každé lékárně či drogerii. Řiďte se však zásadou užívání pouze jednoho vitaminového doplňku současně, kombinace několika produktů by mohla mít nežádoucí účinky na celkovou fyzickou kondici.

Chraňte vlasy před sluncem

Tak, jako je nutné chránit pokožku oblečením, i vlasy je nutné zakrývat, a to alespoň v době, kdy je slunce nejagresivnější. Za slunečných dnů noste mezi jedenáctou dopoledne a čtvrtou odpoledne pokrývku hlavy. Klobouky nejrůznějších tvarů a barev jsou navíc letním hitem, a tak se není nutné omezovat na kšiltovky či další hučky, které vás nutili v dětství nosit rodiče.

Mechanická zátěž

Mechanickou zátěží pro vlasy je pravidelné fénování, kulmování, žehlení, ale i drhnutí ručníkem či rozčesávání nevhodným kartáčem. Zkuste tedy tyto činnosti omezit na minimum a obzvláště v létě doporučujeme vlasy nechávat volně uschnout. Co se výběru vhodného hřebenu týče, zapomeňte na hřebeny s kovovými hroty. Raději upřednostněte přírodní materiály jako dřevo či kančí štětiny. Vlasy zároveň nikdy nerozčesávejte mokré, tehdy jsou nejvíce náchylné k potrhání.

Extra výživa

Pravidelné zábaly a používání hydratačních a vyživujících masek je samozřejmostí nejen v létě. Revitalizující kúry absolvujte alespoň jednou týdně. Doporučit můžeme například speciální krémovou masku HI_FILL vlasové kosmetiky Nouvelle. Ta dodává vlasům pružnost a vitalitu, poskytuje hydrataci a napomáhá vlasům obnovit ztracený lesk. V létě se zároveň pokuste vlasy co nejméně barvit a nechte slunce vykouzlit svou vlastní jedinečnou barvu. Taktéž můžete pravidelně aplikovat masky na vlasy z přírodních surovin, jako je avokádo, banán, med, vaječné žloutky či kokosový olej. Ten se též vyplatí v malém množství nanášet na konečky vlasů vždy po umytí. Aplikujte ho však vždy až po fénování. Teplý vzduch by jej rozpustil a vlasy by mohly působit mastně.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: