Slaďte interiér s nejbarevnějším obdobím roku. Podzim je tu!

Slaďte interiér s nejbarevnějším obdobím roku. Podzim je tu!

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V horách, v lesích, na loukách a ve městech. Všude již začíná být vidět nejbarevnější část roku, podzim. A přestože na někoho může toto roční období působit sklíčeně, jsou tací, kteří jej milují. Podzim totiž umí být i krásný, melancholický, hřejivý a útulný. Pusťte si jej do interiéru a garantujeme, že se do něj zamilujete.

Podzimní barvy

Oranžová, hnědá, žlutá a červená. Barvy a jejich četné odstíny, které malují podzim. Poohlédněte se po podobně laděných textiliích, jakými jsou závěsy, ubrusy či nejrůznější přehozy na sedací soupravy. „Na podzim oceníte hřejivé materiály jako manšestr nebo samet. Hitem jsou také mikroplyšové deky, do kterých se vám bude po večerech chumlat jedna báseň. Při kombinování barev doplňte podzimní barvy světlými odstíny, jako je krémová, písková nebo béžová. Interiér bude vypadat útulně, ale ne stísněně,“ říká interiérová designérka Anke Glut.

Přírodní dekorace

Interiér zútulní i nejrůznější podzimní dekorace. Sáhněte po tom, co nabízí příroda. Do vázy můžete umístit dekorativní bodláčí nebo větvičku šípků či jeřabin, kterých je teď všude plno. Cítíte-li se extrémně kreativně, vytvořte si i nějaké DIY dekorace. Vyjímat se bude zbarvené listí, ořechy, kaštany nebo třeba juta.

Tlumené světlo

„Nic nezabije podzimní melancholii tak jako bílé světlo. Na podzim jsou jedny z nejkrásnějších a sluncem zalitých dnů. Zkuste si toto světlo přenést i domů. Hlavní roli nechte svíčkám, měkce svítícím led světýlkám nebo víceúrovňovým světlům, které vám pomohou vytvořit útulnou atmosféru. Můžete si také vyrobit svícny ze starých sklenic,“ doplňuje Anke Glut.

Udělejte si doma pořádek

Zatímco v létě doma obvykle netrávíme tolik času, na podzim se situace mění. Dny jsou kratší, brzy se stmívá a mnohdy preferujeme strávit volný čas v teple domova. Proto je důležité cítit se doma dobře a pohodlně. Po létě je ideální čas na generální úklid a vytřídění všech nepotřebných věcí. „Je velký rozdíl mezi útulným domovem a přeplněným domovem. Otevřete všechny skříně a povyhazujte nebo darujte potřebným to, pro co již nemáte využití. Podívejte se na poličky a komody, zda se na nich neválí zbytečně moc předmětů nebo dekorací, které vás nijak netěší a akorát na ně sedá prach. Když se pustíte do úklidu nyní, máte až do Vánoc klid a podzim se vám doma bude trávit daleko raději,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: