Silvestr 2019: Už víte, kde letos strávíte poslední den v roce?

Silvestr 2019: Už víte, kde letos strávíte poslední den v roce?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Listopad možná teprve začal, ale již nyní můžeme v ulicích a v obchodních centrech pozorovat sváteční výzdobu, která je každoročně předzvěstí toho, že se blíží svátky a následně i konec roku. Ten je po celém světě brán jako důvod k oslavám a nejinak je tomu i v České republice. Pokud jste proto ještě nevymysleli, kde tento den letos strávíte, máte nejvyšší čas. Není ovšem třeba panikařit a zoufale hledat místa nabízející obstojný program a kulturní vyžití. My pro vás máme tip na místo, které nabízí vše v jednom.

Silvestr 2019 v Dětenicích

O Dětenicích jste již pravděpodobně v minulosti slyšeli. Jedná se totiž o místo, které je pro svou dobovou atmosféru hojně navštěvováno po celý rok, a to jak turisty z tuzemska, tak ze zahraničí. Nejinak tomu bude i na Silvestra, který je tu plánován velkolepě a s důrazem na originální zážitek. „Letos jsme si pro silvestrovské návštěvníky připravili kompletní balíček, který zahrnuje středověký program, diskotéku, přípitek, večeři a velkolepý ohňostroj,“ vyjmenovává jednotlivé části plánovaných oslav Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu.

Co si pod tím ovšem představit? Pokud jste již někdy v Dětenicích byli, mlhavou představu asi máte. Věříme však, že plánované oslavy předčí vaše očekávání. Silvestrovský večer začne v sedm hodin večer ve Středověké krčmě  programem s příznačným názvem Šokující středověk. Ten přinese středověkou živou hudbu, šermířskou show, tanečnice, kejklíře, pobudy, žebráky, divokého medvěda, hada a i takové lahůdky jako ukázku inkvizičního procesu či popravy oběšením. „Kromě výše uvedeného se mohou návštěvníci těšit i na ohňovou show, která pokaždé nabízí skvělou podívanou a navodí slavnostní atmosféru. Tou Šokující středověk i zakončujeme a následně organizujeme diskotéku, která tradičně začíná v deset hodin večer a trvá alespoň do dvou do rána,“ dodává Ondráčková.

Pro hosty je pak v ceně balíčku připravena i medovina jako přivítací přípitek a malá láhev sektu na půlnoční přípitek. Co se jídla týče, návštěvníci se mohou těšit na pravou středověkou žranici, na které bude dostatek studených předkrmů, salátů, široký výběr grilovaných a uzených mas, spoustu ovoce a zeleniny, dezerty, omáčky a pečivo. Po půlnoci se navíc bude podávat čočka s domácím uzeným masem, jak v Čechách diktuje tradice. Zlatým hřebem večera samozřejmě bude velkolepý ohňostroj v Dětenickém zámeckém parku.

A na kolik vás oslavy Nového roku přijdou? „Silvestrovský balíček máme rozdělen do dvou kategorií. Ta levnější se sezením nahoře ve Středověké krčmě stojí 1500 na osobu a ta dražší se sezením dole stojí 2000 korun na osobu. Podrobnější informace si mohou zájemci přečíst na našich webových stránkách a rezervaci balíčku následně provést na mailu info@detenice.cz,“ uvádí Aneta Ondráčková.

Kde v Dětenicích přespat?

Chcete-li z novoročních oslav vytěžit co nejvíce, vřele doporučujeme možnost přespat na místě činu, a to buď ve Středověkém hotelu či v hotelu Rustikal, které oba taktéž patří k dětenickému Zámeckému resortu. Rezervaci ubytování však doporučujeme udělat co nejdříve. Místa se totiž nebezpečně rychle plní.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: