Rodinný projekt se změnil v populární portál s desítky tisíc uživatelů.

Rodinný projekt se změnil v populární portál s desítky tisíc uživatelů.

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kdo nezažil, nepochopí. Život ve velké rodině není jednoduchý. Všeho je totiž hodně – zábavy i starostí. Ty mimo jiné souvisí i s vybíráním dárků.  Vymyslet pro tolik lidí vtipný a osobní dárek je téměř nadlidský výkon, který se brzy změní v aktivitu plnou stresu, obav a starostí. Kdyby tak člověk věděl, co si jeho blízcí přejí! A přesně tahle myšlenka se stala základem původně rodinného projektu Dejmidarek.cz, pro který se ale nakonec nadchly tisíce lidí.

“Založili jsme web, kde si naše rodina vedla seznam přání – wishlistů, abychom věděli, co komu dát. Netušili jsme ovšem, že se nápad tak rychle a ve velkém rozšíří i mezi ostatní,” říká Eva Pavelková, která web založila se svým mužem Matějem. Portál má dnes přes 10.000 uživatelů a každý měsíc eviduje dvojnásobný počet návštěv. “Ukázalo se, že problém s vybíráním dárků řeší všichni, nejen ti, kteří mají sedm sourozenců jako já,” usmívá se Matěj Pavelka – vystudovaný fyzik, který celý web naprogramoval.

S fungováním webu Dejmidarek.cz se rozšířily jeho funkce. Na webu se každý měsíc začaly objevovat kolekce od blogerů a designérů, kteří v nich inspirují svým výběrem přání. “Kolekce jsou obrovsky populární a tak jsme je začali publikovat každý týden. Blogeři mají skvělý přehled v trendech, novinkách a zajímavých věcech, takže jejich wishlisty jsou pro naše uživatele velkou inspirací,” vysvětluje Eva.

Blogeři se na Dejmidarek.cz také řadí mezi časté uživatele a právě od nich přichází řada podnětů, jak fungování nové sociální sítě zefektivnit. “Právě díky blogerům jsme třeba zavedli možnost mít víc wishlistů, které můžou být i skryté. V plánu je také vyhledávání na webu i v přehledech přání a pomalu rozjíždíme také VIP účty pro uživatele, kteří jsou na Dejmidarek.cz hodně aktivní,” doplňuje Matěj.

Provoz webu zakladatelé zpočátku financovali sami, později našli investora, který se rozhodl projekt podpořit. “Snad se po prvním oťukávání domluvíme na investici, která nás posune do dalšího levelu,” říká Eva a doplňuje, že mezi významné partnery patří také eshopy, u kterých je s Matějem zaujal jejich příběh nebo nabídka opravdu krásných věcí – ty se pak  objevují na hlavní straně v kategorii “Výběr redakce”. “Spolupracujeme s eshopy, jejichž věci jsou v souladu s naší filosofií objevovat krásný design s příběhem. Pečlivě si je vybíráme a v jistém ohledu tak zastáváme roli kurátora,” přibližuje Eva.

K vybraným eshopům je na webu Dejmidarek.cz připraven také krátký medailonek, který přibližuje jejich příběh a nabídku. “Chceme naše uživatele inspirovat k tomu, aby si přáli dárky, které jsou smysluplné, krásné nebo něčím vyjímečné. Spíš než velké množství automaticky získávaných dat o produktech a cenách je pro nás důležitý jejich pečlivý výběr. Zajímá nás nejen cena, ale také způsob, jakým bylo zboží vyrobeno,” říká Matěj s tím, že estetika a originalita samozřejmě patří mezi nejdůležitější kritéria. “Proto taky nespolupracujeme s každým,” dodává.

Zakladatelé mají s projektem velké plány. Ty aktuální se týkají grafických změn, které by měly být představeny před vánočními svátky. Vánoce jsou totiž obdobím, kdy návštěvnost portálu dramaticky stoupá. “Populární je ale také Valentýn nebo období svateb. Stabilní návštěvnost je ovšem po celý rok. Pořád se něco slaví. A někdo web jednoduše využívá každý den, kdy se díky kolekcím, tipům a wishlistům svých přátel dotuje pravidelnou dávkou inspirace,” uzavírají Eva s Matějem.

O Dejmidarek.cz

Projekt, který začal fungovat koncem roku 2013, založili Eva a Matěj Pavelkovi. Oba mají velkou rodinu  vybírání dárků tak pro ně znamenalo každoroční stres. Eva proto přišla s nápadem na web, přes který by si uživatelé vedli seznam dárků, a Matěj ho naprogramoval. Díky každodenním tipům na dárky a kolekcím známých osobností a českých blogerek web zároveň slouží jako zdroj inspirace na zajímavé věci ze světa módy a designu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: