Řekněte zplihlým vlasům navždy sbohem!

Řekněte zplihlým vlasům navždy sbohem!

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Po zdravých a objemných vlasech touží snad každá žena. Matka příroda je však kolikrát nemilosrdná, a tak ty, které lvím objemem obdařeny nebyly, léta letoucí zápasí se stylingovými prostředky, aniž by dosáhly slušných výsledků. Ani v tomto případě ale není potřeba házet flintu do žita. Stačí jen vědět, jak na to.

Správná péče o vlasy

Zmiňovat fakt, že největším nepřítelem objemu jsou vlasy mastné, asi není potřeba. Tomu by měla odpovídat především míra péče, jakou jim věnujete. Zarputilé tvrzení, že příliš časté mytí není ku prospěchu, vám zbytečně motá hlavu a právem ve vás vzbouzí strach z představy, že jste do konce života odsouzené k tomu, abyste tři dny v týdnu měly hřívu, se kterou byste ven nevyhnaly ani úhlavní sokyni, natož sebe. Nedejte na rady rádoby profesionálů a znalců vlasové pokožky a myjte vlasy tak často, jak je třeba. Pouze si dejte pozor, abyste časté mytí doplňovaly kvalitní výživou. Používejte hydratační masky a oleje, stejně tak šetrné šampony, které vlasy myjí jemně a zároveň respektují přirozenou rovnováhu vlasové pokožky.

Pomineme-li samotné mytí vlasů, pro větší objem je důležitá i péče poté. Obecně platí, že čím větší práci si s vlasy dáte, tím větší objem získáte. Toto tvrzení však nemusí hned nutně znamenat použití pěti stylingových a fixačních přípravků najednou. Co je ale důležité, je foukání. Snažíte-li se vlasy šetřit a foukat je jen někdy, abyste je příliš často nevystavovaly vysokým teplotám, hoďte tyto obavy za hlavu a pořiďte si gely chránící vlasy při používání fénů, kulem a žehliček. K nalezení jsou nyní v každé drogerii a díky konkurenčnímu boji společností vyrábějících vlasovou kosmetiku je výběr více než uspokojující. Vlasy fénujte s předkloněnou hlavou od kořínků po konečky, následně je znovu pročešte a ještě v předklonu zafixujte lakem.

Vhodně zvolená kosmetika

Předpokladem pro větší objem je i vhodně zvolená kosmetika. „V odděleních vlasové kosmetiky najdeme nepřeberné množství šamponů a kondicionérů pro větší objem. Ne každá řada nesoucí toto přízvisko však nutně znamená, že jejím používáním dosáhnete vytoužených výsledků. Já osobně mám velmi dobré zkušenosti s vlasovou kosmetikou Nouvelle, která má řadu pro větší objem Body Booster. Ta obsahuje šampon, regenerační sprej a nadlehčující neoplachový kondicionér.“, dělí se o své zkušenosti vlasová expertka Monika Plachá.

Nepřeceňujte také sílu tužidel a dalších stylingových prostředků. Zde platí, že méně je někdy více a ve chvíli, kdy zvolíte nevhodné tužidlo či lak nebo nedej bože oboje najednou, vlasy akorát ztěžknou a opticky se budou zdát o to více zplihlejší. Tužidlo doporučujeme nanášet pouze ke kořínkům a lak zase na spodní stranu vlasů.

Střih

Střih, který zvolíte, má ve finálním objemu nezastupitelnou roli. Platí, že čím kratší vlasy, tím vzdušnější hřívu budete mít. Ideální jsou mikáda či kratší účesy se stupňovitě sestříhanými vrchními partiemi. Vyhovují-li vám vlasy dlouhé, myslete na to, že je potřeba je pravidelně zastřihávat, aby délky jednotlivých partií nepřerůstaly.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: