Řekněte sbohem roztřepeným konečkům a naučte se jim předcházet

Řekněte sbohem roztřepeným konečkům a naučte se jim předcházet

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rozštěpené a nezdravě vypadající konečky nejsou zdaleka jen problémem suchých a lámavých vlasů. Dokážou pěkně potrápit i ženy s mastnější kšticí nebo jemnými prameny. Konečky jsou nejcitlivější částí vlasového vlákna a jsou nejvíce náchylné na poškození, proto je nutné věnovat jim speciální péči. Význam má také prevence, nepodceňujte ji.

Kvalita našich vlasů je neustále těžce zkoušena vnějšími i vnitřními vlivy. To, v jaké kondici je máte právě nyní, je výsledkem souběžného působení mnoha rozličných faktorů, jako je počasí, životní prostředí, kvalita používaných kosmetických produktů, míra vystavení slunečnímu záření nebo také skladba jídelníčku s nedostatečným zastoupením minerálů a celková životospráva. Kadeřím příliš nesvědčí mráz, ostřejší vítr, sníh, teplotní výkyvy a UV záření. K tomu je třeba připočíst občasné zkrášlovací úkony jako barvení, zesvětlování, melírování nebo trvalá, používání fénu, žehličky, kulmy a nešetrné česání, a je zaděláno na vlasovou pohromu. Nejvíce to zpravidla odnáší právě konečky, které bývají v dezolátním stavu.

Konečky pod lupou

Rozštěpení vlasového vlákna na jeho konci existuje mnoho co do typu a rozsahu poškození. Vlákno může být na svém konci rozdvojeno klasicky na dvě části, ale také třeba vlnově, tečkovitě a dokonce i kruhově. Poničené konečky jsou suché a velmi křehké, proto mají tendenci se ulamovat. Jsou světlejší, protože jim chybí pigment. Konce vlasů také přicházejí nejčastěji do styku s oblečením, kde dochází ke tření o umělá vlákna, z nichž jsou svršky ve většině případů vyráběny. I to je jedním z důvodů přesoušení a následného nepříjemného elektrizování vlasů.

Poškozené konečky si žádají radikální odstranění

Okamžité řešení problémů s roztřepenými konci nabízí kadeřnické nůžky a zkušené ruce. Je to řešení radikální, nicméně nejúčinnější a do budoucna v rámci prevence je to dokonce nutný krok. „Nejlépe se poškození vlasových konečků předchází pravidelným zastřiháváním. I když se to zdá jako banální úkon, je k němu potřeba ostrých kadeřnických nůžek a povolaných rukou. Optimální frekvence je zhruba jednou za šest týdnů,“ radí Monika Plachá, vlasová expertka z kadeřnické kosmetiky Nouvelle, která má více než dvacetileté zkušenosti s profesionální kadeřnickou péčí a přípravky nejlepší kvality. Vysvětluje, že rozštěpené vlasové konečky jsou v podstatě odumřelé, nedají se tudíž už vyživit a slepit dohromady.

„Dále zákaznicím doporučuji speciální produkty určené přímo k lokální aplikaci. Velmi dobře fungují intenzivně regenerační přípravky na olejové bázi. Poničenou strukturu sice nenapraví, ale dokáží rozštěpený a nejednotný povrch alespoň na chvíli uhladit, a tím vylepšit jeho vzhled,“ pokračuje Plachá. Doporučuje vlasový olejíček Drop of Light. Je vhodný pro všechny typy vlasů, nezatěžuje, dodává lesk a působí preventivně jako ochrana proti třepení.

V případě vlasů náchylných k třepení je obecně doporučováno vyhnout se agresivní kosmetice s vysokým podílem chemických složek, co nejvíc omezit chemické procedury jako barvení a stejně tak omezit na minimum žehlení a fénování, vlasy kartáčovat šetrně a s citem. Absolutní nutností je kvalitní kosmetika, hlavně ta s obsahem vyživujících proteinů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: