Pusťte do svých příbytků kousek jara aneb tipy pro energickou domácnost

Pusťte do svých příbytků kousek jara aneb tipy pro energickou domácnost

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Letošní čekání na skutečné jarní počasí je den ode dne dramatičtější. Slunce a teplo střídá mráz se sněhovými přeháňkami, a tak není divu, že ta pravá bujará atmosféra do mnoha domácností ještě nedorazila. Právě teď je ale nejvhodnější čas přeměnit svá doupata na veselé a barvami hýřící příbytky. Inspirujte se našimi tipy.

Květiny, kam se podíváte

Pokud nepatříte mezi jarní alergiky, nebojte se osvěžit svou domácnost řezanými květinami. Právě teď probíhá sezóna tulipánů, které dokážou rozzářit nejeden pracovní či jídelní stůl. Pomineme-li estetiku, je také prokázáno, že to jsou právě květiny, které pohlcují toxické látky v domácnostech. Mezi ty nejoblíbenější patří například datlová palma, fíkus, dracéna či ledviník, který je nejznámější pokojovou kapradinou. Kromě okrasných květin je nyní vhodný čas ozdobit kuchyňský parapet i sazeničkami bylinek a různých druhů koření.

Jarní malba

Malování není nikdy kdovíjak oblíbenou činností. Přesto na něj snad neexistuje vhodnější doba, než je nyní. Nová malba vás nadchne a vlije vám energii do žil. Pozor však, klasickým barvám z dob našich předků již dávno odzvonilo. Trendem jsou opět lehké a svěží barvy. Nebojte se také kombinovat více barev do jedné místnosti. Oblíbené jsou odstíny bílé či šedé spolu s pastelovými barvami. Ty můžete zvolit pouze na jednu stěnu místnosti nebo naopak nechte pouze bílý strop, fantazii se meze nekladou. Ti hravější z vás mohou zkusit i samolepky na zeď. Buďte ale střídmí a místnosti nepřekombinujte, celkový dojem by byl poté spíše rušivý.

Dekorace

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Při nákupu dekorací se ale občas stává, že se necháme trochu unést a domácnost je pak všelijaká. Pokud jako dekoraci zvolíte květinové motivy, doporučujeme držet se jednoho odstínu v místnosti. Je třeba přemýšlet nad tím, jaký máte nábytek, podlahu, koberce, záclony a dle toho vybírat další doplňky. Trápí-li vás i po jarním úklidu  nedostatek úložného prostoru, oblíbené jsou dekorativní úložné krabice, které je možné nechat potisknout dle vlastního designu a uvážení. A pokud si pospíšíte, až do konce tohoto týdne, máte u výrobce obalových materiálů Paketo.cz 15 % slevu na vše.

Jarní úklid

Jarní úklid k tomuto ročnímu období patří stejně neodmyslitelně jako slunce a příjemné teploty. Právě nyní je nejlepší doba na to, abyste vyházeli vše nepotřebné, staré věci nahradili novými a snad se i pustili do menší renovace. Ta nemusí spočívat v obrovské finanční zátěži a skupování bytových doplňků ve velkém. Bohatě stačí přelakovat nábytek či vyměnit přehoz na gauč a sami uvidíte, že taková maličkost udělá divy.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: