Půjčka za několik minut? Nenaleťte!

Půjčka za několik minut? Nenaleťte!

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Získat půjčku je v dnešní době otázka několika málo minut. Právě proto je však riziko, že naletíte obyčejným lichvářům, vysoké. Přečtěte si základní kritéria, které vám pomohou vybrat pouze seriózní poskytovatele.

Reputace mezi ostatními zákazníky

Ať už se o společnosti, u které chcete o úvěr zažádat, dozvíte kdekoli, prověřte si její reputaci mezi ostatními zákazníky. K tomu využijte internetová fóra, která umožňují prakticky komukoli sdílet své osobní zkušenosti. Narazíte-li na několik negativních hodnocení za sebou, jedná se o jasný signál, že tudy cesta nevede a pravděpodobně byste měli o úvěr žádat někde jinde.

Pozor na pochybnou inzerci

O společnostech, které mají stabilní zázemí a tradici na českém finančním trhu, se jen málokdy dozvíte z pochybných plakátů na ulicích či lokální inzerce. Pokud se tedy rozhodujete, že smlouvu o úvěru uzavřete s někým takovým, ještě chvíli v rozmýšlení pokračujte. Jistě najdete podobně lákavé nabídky i u férových institucí, které se neživí lichvou, a přesto dokážou požadované peníze poskytnout do několika málo minut. Oblíbenou praktikou je například lákat na rychlé půjčky bez nahlížení do registru dlužníků. Tento druh půjčky ovšem mj. nově upravuje spotřebitelský zákon, který sjednocuje podmínky pro poskytování úvěrů, a to jak pro banky, tak ostatní nebankovní poskytovatele. Každá instituce je nyní povinna prověřit možnost splácení klienta a pokud to neudělá, riskuje nemalé pokuty.

Ostatní nekalé praktiky

Pozor byste si měli dát i na ostatní nekalé praktiky, které lichváři a podvodníci rádi používají. Mezi nestandardní praktiky patří například žádost o zaplacení poplatku za poskytnutí úvěru. Poplatek sice běžný je, normálně se však rozpočítává k jednotlivým splátkám. Nereagujte také na jakékoli výzvy, které vás vybízejí k volání na zákaznické linky a stejně tak ignorujte společnost, jejíž zástupce se s vámi o možnosti úvěru chce bavit na osobní schůzce na místech, jako jsou kavárny, restaurace apod. Napovědět by vám také mohlo, když zavoláte na číslo uvedené v inzerátu a v pozadí je jasně slyšet šum, hlasy či další zvuky, které nepůsobí zcela profesionálním dojmem.

Máte na výběr

Přestože se může zdát, že nemáte moc na výběr a musíte si nutně půjčit u banky, opak je pravdou. I mezi nebankovními institucemi najdete společnost, která jako první svého druhu získala bankovní licenci a která nabízí mobilní mikropůjčky v Evropě již od roku 2005. Řeč je o Ferratum Bank, která svým zákazníkům nabízí tři základní druhy úvěrů, a to flexibilní půjčku Ferratum Credit, krátkodobou půjčku Ferratum Micro a spotřebitelský úvěr Ferratum Plus. Úspěch Ferratum Bank však tkví v jednoduchém procesu žádosti o půjčku, rychlém servisu a přísném zabezpečení. Máte tak k dispozici profesionalitu a bezpečnost banky a přesto si můžete užívat jednoduchost, rychlost a nekomplikovanost nabízených služeb.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: