První adventní víkend klepe na dveře, přichystejte si vánoční výzdobu

První adventní víkend klepe na dveře, přichystejte si vánoční výzdobu

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Letošní první adventní neděle vychází už na 28. listopadu, a tak jsou v mnoha rodinách přípravy na vánoční výzdobu v plném proudu. Co by vám v domácnosti nemělo v předvánočním čase chybět?

 

Adventní věnec

Adventní věnec bezpodmínečně potřebujete již v době prvního adventu a vaše kroky by se tak nejprve měly ubírat právě k němu. A i když věnce prodávají od listopadu na každém rohu a lze sehnat opravdu povedené kousky, není zdaleka tak těžké si vlastní věnec vyrobit. Potřebovat k tomu budete ideálně polyesterový kruh (pro začátečníky je možná jednodušší pořídit kruh ze slámy), drátek na vázání větví, držáky na svíčky a ideálně i tavnou pistoli. Všechny propriety pořídíte v obchodech pro kreativce, například v Idea Creative, který má své pobočky v Berouně, Plzni či Kladně.

 

Nezapomeňte také na samotné větve, kterými kruh obvážete. Ideální jsou jedlové, protože nejdéle vydrží, a ty většinou prodávají na místech, kde se prodává vánoční dekorace nebo stromky. Vydejte se i do lesa pro šišky a nejrůznější drobné větvičky, které můžete na věnec přilepit a ozdobit ho jimi.

 

Věnec na dveře

Ve stejném duchu jako adventní věnec si můžete vyrobit i věnec na dveře, který se však zavěšuje, a tak na něj nepatří žádné svíčky. Při jeho tvorbě myslete na to, že všechny komponenty musí být dobře připevněné, aby nespadly.

 

Výzdoba oken

Vánoční výzdoba do oken patří, i když nebydlíte zrovna v přízemí. Hodí se nejrůznější světýlka nebo můžete zkusit koupit umělý sníh, předkreslit si a vystříhat šablony a na okna něco tematického namalovat. Nejste-li zrovna zdatní v kreslení, v obchodech seženete již hotové šablony.

 

Rozhodnete-li se pro světýlka, nepřehánějte to s nimi a ideálně držte jednu místnost ve stejných tónech. Pokud tedy koupíte jeden druh světýlek, pořiďte ta samá i do ostatních oken v místnosti. Celý dojem pak bude útulnější a příjemnější.

 

Svíčky a svícny

Nic nevytvoří takovou atmosféru jako svíčky. Vytáhněte proto staré svícny nebo si je vyrobte ze starých sklenic. Stačí vám k tomu sklenice umýt, pár věcí na ozdobu a je hotovo. Dovnitř umístěte čajovou svíčku a můžete vesele pálit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: