Proč byste měli pít zelený čaj?

Proč byste měli pít zelený čaj?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zelený čaj prospívá našemu zdraví v mnoha směrech, na které se více podíváme právě v dnešním článku. Proč je tak úžasný? Obsahuje antioxidanty, které naše tělo potřebuje k regeneraci a k tomu, aby správně fungovalo. Zelený čaj navíc příznivě působí na nervový systém. Dodá energii a přitom tělo zklidní a zbaví stresu.

Kdy je nejlepší doba na zelený čaj

Nikdo vám nemůže říci, kdy byste měli nebo neměli pít čaj, kávu nebo cokoliv jiného. Vše je silně individuální. Zatímco někdo si zelený čaj nejraději vychutná při snídani, jiní si jej dopřejí při odpolední relaxaci. Měli byste sami na sobě vypozorovat, jaké na vás má účinky a kdy vám jeho pití nejvíce vyhovuje. Dáme vám však jednu radu – pro mnoho lidí není vhodné pít jej v pozdních hodinách nebo před spaním, protože obsahuje kofein a mohl by vám tak narušit váš spánek.

Jak působí na zuby?

Zelený čaj má schopnost ničit bakterie v našem organismu, ale zvládne to také v dutině ústní. Chrání zuby před zubním kamenem i před zubními kameny. Ovšem pozor. Pokud si zelený čaj osladíte, jeho účinek se sníží nebo zcela vymizí.

Hubnutí se zeleným čajem

Jak již bylo řečeno, zelený čaj obsahuje antioxidanty, které pomáhají mimo jiné také se spalováním tuků. Nedokáže to ovšem sám. Ruku v ruce pomáhá spalovat tuky se zdravou stravou. Jak to funguje? Zelený čaj má schopnost využít tělesný tuk jako zdroj energie místo toho, aby se ukládal.

Kardiovaskulární choroby

Pití zeleného čaje vás může také ochránit před mrtvicí nebo infarktem. Dokázala to rozsáhlá studie, která zároveň vysvětlila, proč Japonci, milovníci zeleného čaje, umírají na mrtvici a srdeční příhody méně častěji než Američané. Možná vás tedy nepřekvapí, že právě v Japonsku se lidé dožívají nejvyššího věku.

Pozor! Kdo by ho neměl pít?

Zelenému čaji by se měly vyhnout děti, jelikož je v něm obsažen kofein a ten, jak je známo, není pro děti dobrý. Přesně z toho důvodu by také děti neměly pít například kávu a takovou colu by měly pít v omezeném množství. Další skupinou, která by se měla zelenému čaji vyhnout, jsou těhotné a kojící ženy. I v tomto případě je zde problém s kofeinem, ovšem sem tam si jej dopřát mohou.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: