Jak probrat tělo ze zimní letargie a zbavit se chronické únavy

Jak probrat tělo ze zimní letargie a zbavit se chronické únavy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podle kalendáře nám již dnes na dveře zaklepe první jarní den. Po úmorné a šedivé zimě, kdy jsme fungovali v režimu útlumu, potřebujeme načerpat novou energii a opět se probudit k životu. Nečekejte ale zázračné instantní návody na to, jak z minuty na minutu ožít a kypět zdravím. Raději se zaměřte na pozvolnou změnu celkového životního stylu a místo radikální očisty vsaďte raději na řízenou detoxikaci s dlouhodobým efektem.

Během vydařených březnových dní jsme mohli několikrát zachytit letmý závan jara, pozorovat pozvolna se probouzející přírodu a vnímat příjemný nárůst teplotních stupňů. Předpovědi počasí nám sice ještě slibují chladno a deštivé počasí, to ale nebrání tomu, abyste se pomalu začali chystat po tělesné i duševní stránce na nové roční období. S jarem opět přijde vlna očistných kúr a hledání ztracené kondice, je proto dobré svoje tělo v tomto mezidobí připravit a vyslat mu pár energetických impulsů.

Probuzení ze zimního spánku

Po zimě tradičně bojujeme s urputnou jarní únavou, kdy nám schází nejen palivo do všedních dní, ale také pozitivní motivace. V přechodných obdobích lékaři doporučují dbát ve zvýšené míře o své zdraví a posilovat obranyschopnost organismu. K tomu slouží celá řada přirozených prostředků včetně pravidelné pohybové aktivity a vyváženého, pestrého jídelníčku. Dobře poslouží i kvalitní vitaminové doplňky z lékárny. Oslabený imunitní systém pomohou obnovit například horké nápoje, šumivé tablety s vitaminem C nebo bylinné sirupy.

Na cvičení s radostí

V první řadě nesmí být otrava. Každý z nás si může ze širokého spektra sportů a pohybového vyžití vybrat něco, co ho bude bavit. Budete-li se hýbat s radostí, kila půjdou dolů sama, aniž to stačíte sledovat. I kdyby to pro začátek mělo znamenat více pěší chůze a méně hromadné dopravy, více schodů a méně výtahů, více procházek na čerstvém vzduchu a méně večerů nečinně prosezených u televize, vyplatí se to. Nikde není psáno, že musíte podávat výkony olympijského sportovce. Za zkoušku stojí i cvičení v pohodlí domova.

Systémová očista organismu

Jaro je i z pohledu odborníků ideální příležitostí, kdy se pustit do úklidu v našem těle, neboť jsme na to po vleklé zimě přirozeně nastaveni. Spíše než na drastické kúry, redukční diety a klystýry, se zaměřte na postupnou systémovou očistu, která nastolí pozitivní změnu v těle pomaleji, ale zato s dlouhodobým účinkem.

„Metoda řízené vnitřní detoxikace C.I.C. (Controlled Inner Cleansing)  spočívá v holistickém přístupu k člověku, který je vnímán jako spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Zdravotní stav nazírá z celostního pohledu a kromě viditelných příznaků dokáže pomoci s odhalením a vyřešením skutečných příčin. Pokud jste se rozhodli, že zdraví vezmete do vlastních rukou, je lepší nechat si na této cestě poradit od zkušených terapeutů,“ říká Marika Kocurová, marketingová manažerka přírodní detoxikační medicíny Joalis. Skutečná příčina vleklých potíží totiž nemusí být na první pohled zřejmá. Terapeut disponuje jak odbornými znalostmi v oblasti anatomie a fyziologie, tak znalostmi principů metody C.I.C. Analyzuje vaše potíže a provede vyšetření, které umí určit konkrétní typ toxické zátěže. Na základě toho vybere vhodné detoxikační preparáty na čistě přírodní bázi, fungující na principu bioinformační medicíny.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: