Problémy s neplatícími nájemníky elegantně řeší služba garantovaného nájmu

Problémy s neplatícími nájemníky elegantně řeší služba garantovaného nájmu

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jedná se přitom o jednoduché řešení na poměrně složitý problém, který v Čechách trápí nejednoho vlastníka nemovitosti. I když je totiž vztah nájemníka a pronajímatele upravován nájemní smlouvou, majitelé nemovitostí v případech, kdy nájemník neplatí nájemné, nezmohou zhola nic. Celý proces vymáhání peněz a vystěhování dané osoby je navíc náročný a zdlouhavý. Jak těmto problémům tedy předchází služba garantovaného nájmu a kdo ji nabízí?

„Službu garantovaného nájmu jsme vytvořili nejen pro vlastníky nemovitostí, kteří mají na danou nemovitost hypotéku nebo jsou na příjmu z pronájmu závislí, a zároveň se nechtějí o nic starat,“ přibližuje službu David Novotný, jednatel a majitel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates. Ta se mj. specializuje i na investice do komerčních a rezidenčních prostor a její doménou je i správa těchto objektů. Služba garantovaného pronájmu je však produkt, do kterého se na českém trhu pustili jako jedni z mála.

„Naším cílem je maximálně spokojený zákazník, který nebude muset řešit případy, kdy mu nájemník nezaplatí. Nebude muset nikoho obvolávat, nic vymáhat a peníze i tak dostane. Od nás. V tomto profesním vztahu totiž vystupujeme jako pronajímatel my a my jsme za všechno zodpovědní,“ vysvětluje Novotný. Ten zároveň dodává, že tuto službu začíná vyhledávat čím dál více klientů.

„Není to jen o penězích, ale i o jakési jistotě, kterou s námi majitelé nemovitostí mají. My totiž ručíme například i za to, v jakém stavu bude nemovitost nazpět odevzdána. Problémem tak nejsou ani potenciální nájemníci, kteří by demolovali vybavení interiéru. Samozřejmostí je pro nás ale i zajištění odpovídajícího pojištění nemovitosti, přepis energií, nutná administrativa a předně i zajištění oprav a pravidelné údržby,“ doplňuje David Novotný za Bohemian Estates International.

Díky přísnému sítu realitní společnosti však nejsou problémoví nájemníci tak častým problémem. Jsou totiž vybírání s ohledem na jejich platební historii či doporučení od předešlého pronajímatele. To je ostatně krok, který vlastník nemovitosti při pronájmu na vlastní pěst podnikne málokdy. „Už jen tento způsob prevence je velice účinný a pomáhá nám vyfiltrovat jen seriózní zájemce. Může se však stát, že bude nemovitost po nějakou dobu neobsazena, ani toto však nemusí vlastníka nemovitosti zajímat. Nájem garantujeme i v těchto případech,“ říká Novotný.

A na kolik služba garantovaného nájmu vlastníky vyjde? Před uzavřením smlouvy je nutné nejprve určit tržní nájemné bez poplatků, ze kterého je následně odečteno 15 %. Výsledkem je nájem, který je po odsouhlasení všech podmínek garantován. „Čísla navíc ukazují, že z dlouhodobého hlediska si na sebe služba vydělává prakticky sama. Majiteli nemovitosti totiž nedochází k výpadkům z nájemného a faktem je i to, že jsou profesionálně spravované nemovitosti standardně pronajímané za vyšší cenu než při pronájmu na vlastní pěst,“ uzavírá David Novotný za Bohemian Estates International.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: