Přírodní cestou ke zdravé kůži aneb jak se zbavit chronických kožních zánětů

Přírodní cestou ke zdravé kůži aneb jak se zbavit chronických kožních zánětů

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Je mnoho faktorů, které stojí za opakovaným výskytem kožních problémů, ať už se jedná o přehnané alergické reakce imunitního systému, atopický ekzém, akné, rosaceu, lupénku či různé druhy dermatitid. Panuje všeobecné přesvědčení, že se jedná o nemoc kůže, avšak není tomu tak. Kůže je nejlepším zrcadlem toho, jaké je naše tělo uvnitř, a vypovídá o stavu a funkci vnitřních orgánů. Chceme-li tedy úspěšně léčit chronické kožní onemocnění, je potřeba zaměřit se na tělo jako celek, vyčistit ho a zásobovat ho množstvím výživných a léčivých látek.

Boj s neustále se vracejícími kožními neduhy je nelehký a často připomíná běh na dlouhou trať, při němž je potřeba obrnit se trpělivostí a nenechat se odradit prvotními neúspěchy. Ačkoli se nejedná o závažný zdravotní problém ohrožující život, je to právě psychika, která při nesprávném fungování kůže utrpí nejvíce. Někteří mají štěstí a daří se jim tlumit nepříjemné projevy pomocí mastiček, vodiček nebo tabletek, většina pacientů se však s těmito problémy i přes dlouhodobé návštěvy odborníků potýká neúspěšně i nadále.

Kůže je zrcadlem vnitřku těla

Ačkoliv genetické dispozice hrají důležitou roli, nejsou jedinou a hlavní příčinou kožních chorob civilizačního rázu. „Negenetickou a nesmírně zásadní roli u vzniku atopického ekzému a dalších zánětlivých onemocnění kůže hrají toxiny, které se v organismu hromadí a spouštějí imunopatologické procesy,“ říká Mgr. Marie Vilánková, lektorka řízené vnitřní detoxikace podle metody C.I.C., založené stoupencem alternativní medicíny MUDr. Josefem Jonášem. Čištění krve a detoxikace vnitřních orgánů a tkání by měla být nedílnou součástí prevence a léčby těchto nemocí. Ošetřovat zvenčí pouze nejpalčivější projevy kosmetickými a léčivými přípravky nemá z hlediska dlouhodobého uzdravení valný význam, přestože to může nepopiratelně přispět ke zmírnění akutních potíží.

Mnohem více se osobám trpícím chronickými kožnými záněty osvědčují delší detoxikační kúry vnitřních orgánů a tkání, jež jsou pro zdraví a obranyschopnost kůže klíčové, a to jsou játra, střeva, ledviny a lymfatický systém. Pokud jsou tyto orgány příliš zamořené toxickými látkami, které naše tělo není schopné odbourat vlastními vylučovacími a imunitními mechanismy, ony toxiny se „vráží“ do kůže. Jinými slovy, jsou tělem tlačeny ven jinou cestou. Více než o problém kůže se tak jedná o výstražné znamení našeho těla, že některé důležité orgány jsou zaplaveny škodlivými látkami a nemohou správně pracovat.

Systematická vnitřní očista přináší dlouhodobě uspokojivé výsledky

Metoda C.I.C. staví na předpokladu, že vleklých zdravotních obtíží je možné zbavit se důkladnou vnitřní očistou organismu. A studie její účinnost jen potvrzují. „Celostní informační medicína Joalis nabízí řešení chronických zdravotních problémů, které klasická medicína neumí vyřešit, pouze potlačit. Trpíte alergiemi, ekzémy, bolestmi hlavy nebo opakovanými gynekologickými výtoky? Býváte často unaveni bez zjevné příčiny? Pak tato metoda může pomoci i vám,“ říká Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce přírodních detoxikačních preparátů Joalis. „Na základě vstupní prohlídky a vyšetření přístrojem Salvia, jež umí určit konkrétní typ toxické zátěže, je pacientovi doporučena sada preparátů pro pravidelné měsíční užívání. Poté znovu přijde na konzultaci, zhodnotí svůj zdravotní stav a pokračuje v dalším užívání vhodných preparátů,“ vysvětluje Kocurová léčebný přístup na bázi celostní medicíny. Jedná se o přístup holistický, neboť se dívá na zdraví člověka jako na neoddělitelné spojení zdravé psychiky a zdravého fyzického těla.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: