Přesvědčivé statistiky aneb proč se pojištění domácnosti vyplatí

Přesvědčivé statistiky aneb proč se pojištění domácnosti vyplatí

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Řada lidí váhá, zda vůbec na pojištění domácnosti vynakládat peníze. Vždyť Česká republika je bezpečná země, nehrozí tu žádné hurikány, tornáda a kriminalita je jedna z nejnižších v Evropě… Toto jsou nejčastější argumenty, proč se lidé rozhodnou, že si domácnost nepojistí. Je to ale skutečně tak? Opravdu jsme zemí s téměř nulovým riziky co se týče poškození majetku? Statistiky vás rychle vyvedou z omylu.

Hasiči denně likvidují v průměru sedm požárů v českých domácnostech. Nejčastější příčinou založení požárů je nedbalost při kouření, zapomenuté jídlo na sporáku, svíčky ponechané bez dozoru a elektrický zkrat rychlovarné konvice, kdy se voda dostane do elektrického rozhraní. Zároveň každých dvacet pět minut dojde ke vloupání do bytu. Přestože pouliční kriminalita je v Česku výrazně nižší než ve zbytku Evropy, počet vloupání do bytů je stále alarmující. Většině zlodějů přitom stačí pět minut k tomu, aby se vloupali do domu či bytu. Od vloupání je bohužel mnohdy neodradí ani přítomnost sousedů. Denně se v domácnostech přihodí sedmdesát vodovodních škod. Vytopení bytu či domu patří k vůbec nejčastějším škodám v domácnosti. Stovky domácností se ročně potýkají s elektrickým zkratem, který má za následek větší poničení domácnosti.

Jak je patrné ze statistik, riziko škody v domácnosti je poměrně vysoké. Rovněž náklady na opravu škody nejsou zrovna nejnižší. Vyplatí se tedy pojištění domácnosti? Naše odpověď zní jednoznačně ano. Když se roční částka rozpočítá na počet měsíců v roce, za pojistku většinou zaplatíte desítky korun měsíčně, v případě pojištění domu pak částku v řádu nižších stovek. Za takto malé peníze získáte krytí v řádu statisíců.

Spočítejte si pojištění domácnosti

Na online porovnání cen Porovnej24.cz nabízejí možnost sjednat pojištění domácnosti online. Pomůžeme vám vybrat nejlevnější pojištění domácnosti. Pokud chcete ušetřit, je zde k dispozici kalkulačka pojištění domácnosti, která vám pomůže srovnat i bonusy, které k pojištění dostanete.

Před jakými riziky vás pojištění domácnosti ochrání?

Pojištění se vztahuje na živelná rizika, jako je například požár, přímý a nepřímý úder blesku, přepětí na elektrospotřebičích, výbuch, kouř, pád letadla, náraz vozidla, nadzvuková vlna, voda z potrubí, lom trubky, voda z akvária, srážková voda, vichřice, krupobití, tíha sněhu, pád stromu, pád stožáru, lavina, zemětřesení, sesuv půdy a zřícení skal, u některých smluv jsou pojištěna také skla a sklokeramické desky pro případ rozbití jakoukoli nahodilou událostí. Dále se pojištění vztahuje na vodovodní rizika, což jsou situace, kdy dojde k poškození bytového vybavení vlivem vytopení. V neposlední řadě pojištění domácnosti kryje i vloupání a krádež, kdy dojde k vniknutí cizí osoby do obydlí, která zcizí nebo poškodí majetek.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: