Přestavěné chaty z lodníchkontejnerů vám poskytnou veškerý komfort

Přestavěné chaty z lodníchkontejnerů vám poskytnou veškerý komfort

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chataření  a s ním spojený pobyt v přírodě je nezbytnou součástí života většiny z nás. Na chatě totiž relaxujeme, přemýšlíme, trávíme čas s rodinou a sbíráme energii na život ve městech. Mnoho lidí však uvádí jako jednu z nevýhod chataření určitou míru diskomfortu. Ne všechny chaty jsou totiž uzpůsobeny k celoročnímu obývání, a tak je v nich na jaře a na podzim zima, a výjimkou nejsou ani nezasíťované objekty, které jsou určené jen pro ty největší srdcaře. Není tak žádným překvapením, že menší revoluci působí projekt, který si dal za cíl z lodních kontejnerů postavit chaty vyhovující i těm nejnáročnějším z nás.

Řeč je o projektu Vyrabimechaty.cz, který se specializuje výhradně  na výrobu chat a rekreačních staveb pomocí přestavby lodních kontejnerů. Díky tomu jsou chaty stavěny v rekordním čase, aniž by utrpěly na kvalitě. „Jedna chata nám v průměru trvá tři týdny čistého času. V praxi to znamená, že nám klient zadá objednávku, my se do chaty pustíme a do tří týdnů jsme schopni ji usadit na klientově pozemku,“ vysvětluje Tomáš Litavský, jednatel společnosti.

A co od takové chaty z lodního kontejneru kromě rychlého dodání můžete očekávat? Vyráběny jsou v tuto chvíli dva základní typy chat, a to chata Nella a chata Hanna. Obě chaty jsou určené pro celoroční využití a hlavním rozdílem je zde velikost. Zatímco chata Nella má 13 ma spací část je zde utvořena jako mezonet nad obývací částí a kuchyňský kout je od této části oddělen opticky, chata Hanna má již 25 ma ložnice je zde samostatnou místností. Oba typy chat však disponují koupelnou s toaletou. „Koupelnu stavíme včetně sprchového koutu, umyvadla a toalety. Zároveň na ni používáme jen samé kvalitní materiály od prověřených dodavatelů a samozřejmostí jsou vnitřní rozvody vody, elektřiny a odpadů,“ uvádí Litavský.

Design interiéru je záměrně ponechán čistě a minimalisticky bílý a dává tak svým budoucím obyvatelům prostor pro kreativitu. „Dáváme přednost jednoduchému a čistému designu a zároveň chápeme, že si nejrůznější doplňky či kusy nábytku chce klient vybrat sám, aby se v chatě cítil komfortně a pohodlně. Námi dodávanou součástí je ale například kuchyňská linka,“ říká Litavský.

Důležité je také zmínit i exteriér chat, který je vyráběn s maximálním ohledem na udržitelnost a zároveň kvalitu. „Chata je obkládána dřevoplastem, který vydrží desítky let bez nutné údržby, jako je broušení, lakování, atd. Jedná se o velmi kvalitní a odolný materiál, který je zároveň estetický a bez problému zapadne do jakékoli přírodní scenérie,“ dodává Tomáš Litavský. Jak již bylo zmíněno, tyto chaty je možné obývat celoročně, a to díky kvalitnímu zateplení, na které je používána PUR pěna. Uvnitř chaty je poté i vata a všechna okna v objektu mají izolační trojskla. Chaty jsou však ale vybaveny i elektrickým topením a najdete v nich, pokud chcete, i krbová kamna včetně komínu. Romantické chvíle jako z filmu tak vykouzlíte prakticky ihned.

Nejste-li si stále jisti, zda je pro vás chata přestavěná z lodního kontejneru to pravé, neváhejte si zarezervovat termín na osobní prohlídku. Společnost aktuálně pořádá dny otevřených dveří, kde si nejen prohlédnete exteriér a interiér, ale zároveň se můžete doptat i na všechny otázky, které vás napadnou.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: