Přes srovnávače lidé hledají i půjčky, šetří to čas a peníze

Přes srovnávače lidé hledají i půjčky, šetří to čas a peníze

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Internetové srovnávače jsou fenoménem posledních let a z průzkumů pravidelně vyplývá, že dovedou ušetřit i tisíce korun ročně. Jejich hlavní doménou je pojištění, které lze na online srovnávačích většinou rovnou i sjednat a zaplatit. V posledních letech se ale srovnávače začaly soustředit i na další finanční produkty, jako jsou bankovní účty, kreditní karty a dokonce i půjčky.

O půjčkách v ČR

S půjčkou má v České republice nějakou zkušenost každý druhý Čech a podle údajů České národní banky dosáhl objem úvěrů poskytnutých nefinančním podnikům v ČR v prosinci 2021 výše 1191 miliard korun.

Nejvíce si Češi půjčují na bydlení, druhou největší skupinou jsou poté klasické spotřebitelské úvěry, nejčastěji na bílou elektroniku. Na popularitě v posledních letech získávají i tzv. krátkodobé půjčky, které jsou často poskytované bez nutnosti dokládat příjem.

Online půjčky

Mezi jejich výhody patří poněkud benevolentnější podmínky a to, jak snadné je vše zařídit. Poskytují je jak bankovní tak nebankovní instituce a jejich vyřízení je ve většině případů možné během pár minut. Nezřídka jsou ale podmíněné krátkou dobou splatnosti nebo nevýhodným úrokem. A právě zde sehrávají srovnávače tu nejdůležitější roli.

Půjčky lze online porovnat i na internetovém srovnávači Klik.cz. Jen s pár základními informacemi seřadí dostupné poskytovatele půjček a srovná důležité faktory, jako je výše půjčky, úrok nebo splatnost. Na první dobrou tak vidíte to, co je pro vás nejdůležitější. Kromě nebankovních poskytovatelů půjček na Klik.cz vidíte i tradiční poskytovatele.

Po vybrání půjčky, která vám vyhovuje, se ze srovnávače můžete prokliknout přímo na webové stránky finanční instituce, kde svou žádost o půjčku dokončíte a vyplníte vše potřebné. Na rozdíl od některých pojištění, která lze na srovnávači rovnou sjednat, půjčky Klik.cz pouze prezentuje. Cílem je zájemcům ulehčit výběr a ukázat takové poskytovatele půjček, které jsou dle nich férové.

Šetří tím čas, který by lidé jinak strávili hledáním na internetu. A není tajemstvím, že správný výběr může ušetřit nemalé peníze, záleží na výši půjčky. Úspora však může dosahovat až několika tisíc korun.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: