Před mrazy vás ochrání kvalitní termoprádlo. Kde ho pořídíte za rozumnou cenu?

Před mrazy vás ochrání kvalitní termoprádlo. Kde ho pořídíte za rozumnou cenu?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože na většině území České republiky to po většinu času vypadá, že nás letos opravdu mrazivé počasí ani nečeká, tu a tam teploty na teploměru přece jen klesnou pod nulu. A právě tehdy je důležité dbát na řádné oblečení. Jak se v zimě správně obléknout a proč je termoprádlo nedílnou součástí šatníku nejen v tomto období?

Tři vrstvy jsou základ

Vrstvení si jistě všichni pamatujeme již z dob našeho dětství, kdy se nás rodiče a prarodiče mermomocí snažili v zimě oblékat do punčoch, košilek a dalších vrstev, které nás měly ochránit před mrazy. A přestože tato metoda nebyla úplně mimo mísu, tehdy nebyly k dispozici a hlavně ani rozšířené tak kvalitní materiály, abychom tomuto principu všichni věřili i v dospělosti. Často proto lidé zapomínají na kvalitní spodní vrstvu a mrazy se snaží ustát s huňatými svetry a péřovými bundami.

Daleko efektivnější je ovšem volit oblečení speciálně vyvinuté na zimní období, které nemusí na první pohled vypadat extrémně teple, ale pokud jej správně zkombinujete, máte vyhráno a zima si na vás nepřijde. Jak ale tedy vrstvení funguje?

V běžném zimním období, kdy teploty klesnou jen něco málo pod nulu, vám bude stačit ctít pravidlo tří vrstev. První vrstvu představuje funkční přiléhavé tričko z kvalitního materiálu, které odvádí pot do další vrstvy, a tím vás chrání před prochladnutím. Druhá vrstva je poté zateplovací. Tady svou práci odvede teplý svetr či fleecová mikina. Při velkých mrazech volte takový kus oděvu, který lze dopnout až ke krku. Poslední vrstvou je poté kvalitní bunda, která vás ochrání před nežádoucími vlivy počasí, jako je vítr, déšť či sníh. Bunda by tak ideálně neměla profouknout a měla by být nepromokavá.

Funkce termoprádla

A když už byla řeč o první vrstvě, víte vlastně, jak termoprádlo funguje? Princip termoprádla spočívá v odvodu potu od pokožky na druhou stranu oblečení. Vlhkost poté postupuje na další vrstvy a ta se odpařuje. Termoprádlo zároveň rychle schne a nestudí, a proto v něm vydržíte klidně i celý den. Termoprádlo ovšem může být i antibakteriální, může redukovat zápach a zvolíte-li takové prádlo, které je bezešvé, dosáhnete mnohem komfortnějšího pocitu při nošení.

Jaké termoprádlo ale zvolit? Za nás doporučujeme značku českého výrobce SENSOR. Výrobky této značky se vyznačují anatomickým střihem, excelentními materiály a skvěle zpracovanými detaily. Online ho nabízí například webové stránky OutletClub.cz, kde je široký výběr nejen ženského a pánského termoprádlo, ale naleznete tu základní výbavu i pro ty nejmenší. Na stránkách nyní probíhá výprodej, a tak můžete mít některé kousky se slevou až 60 %.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: