Prázdninové tvoření. Zabavte děti se samotvrdnoucí hmotou

Prázdninové tvoření. Zabavte děti se samotvrdnoucí hmotou

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Prázdniny se zvolna přehupují do druhé poloviny a rodiče přicházejí na to, že vymýšlet neustále nějaký program pro své školou povinné ratolesti není zase tak snadné. I když se všechna proticovidová opatření rozvolnila, statistiky za poslední týdny předpovídají možnou druhou vlnu. Cestování a objevování bez hranic jako jedna z možností, jak si užít volné léto, je letos omezená a s ohledem na bezpečí a zdraví všech se nedoporučuje. I tak ale dětem můžete vymyslet zábavu, do které se zaberou tak, že úplně zapomenou na čas a vše okolo. Nechte řádit jejich fantazii naplno se samotvrdnoucí hmotou!

„Samotvrdnoucí hmota se používá k modelování a vyrábění nejrůznějších objektů a k tvorbě otisků. Jak už z jejího názvu vyplývá, vytvrzuje se volným schnutím na vzduchu a nemusí se vypalovat v peci. Po úplném zaschnutí můžete hmotu brousit, lepit, malovat na ní či ji lakovat. K pomalování jsou nejvhodnější akrylové barvy, které jsou po zaschnutí nesmyvatelné. Zbytek hmoty, kterou nespotřebujete, dobře uzavřete v uzavíratelném plastovém sáčku, aby neztvrdla. Před tvořením s hmotou si navlhčete ruce a po práci si je umyjte vodou a mýdlem,“ vysvětluje Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative.

Součástí platformy jsou i kamenné obchody s výtvarnými a kreativními potřebami v Plzni, Kladně a Berouně. Ti, kteří nemají žádný z těchto obchodů poblíž, mohou využít pohodlné nakupování online na e-shopu Koralky-dekorace.cz. Najdete tam spoustu tvůrčích materiálů, potřeb a vybavení za příznivou cenu.

DIY tip: Nápadité ozdoby na zavěšení

S použitím samotvrdnoucí hmoty si můžete s dětmi snadno a rychle vyrobit rozmanité dekorativní drobnosti. Samotná výroba je nenáročná i finančně – většinu věcí najdete v domácnosti nebo je za rozumnou cenu pořídíte právě na e-shopu Koralky-dekorace.cz. „Na výrobu nápaditých ozdobiček budeme potřebovat samotvrdnoucí hmotu, ubrousky s potiskem, vodou ředitelné lepidlo, štětec, akrylové barvy, nůžky, provázek, špejle a párátka,“ vyjmenovává Lenka Pachmanová. A jaký je samotný postup?

„Oddělte si přiměřené množství samotvrdnoucí hmoty podle velikosti ozdob. My jsme se rozhodli pro výrobu zvonečků. Prsty pečlivě vymodelujte tvar předmětu, v našem případě zvonečku. Doprostřed zvonečku si špejlí udělejte dírku pro provléknutí provázku a nechte volně zaschnout. Pro dokonalé zatuhnutí doporučujeme vydržet alespoň 24 hodin,“ vysvětluje Lenka Pachmanová. Kromě zvonečků si vyrobte i další dekorace k zavěšení na provázek. Stačí jednoduché tvary, například korálky a válečky. „Podobně postupujte i s korálky a válečky, vždy nezapomeňte na otvor uprostřed. Vezměte si k ruce ubrousky a pomalu od nich oddělte svrchní potištěnou vrstvu. Zbylé dvě nebudeme potřebovat, takže je můžete zužitkovat v kuchyni. Z potištěné vrstvy ubrousku nastříhejte různě široké proužky podle velikosti našich ozdob. Technikou dekupáže přilepujte vodou ředitelným lepidlem jednotlivé proužky ubrousku kolem dokola ozdob. Drobnější korálky a válečky můžete pro změnu celoplošně vymalovat akrylovými barvami, které budou na povrchu dobře držet a jsou nesmyvatelné,“ uzavírá Lenka Pachmanová.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: