Na podzimní splín zabírá interiér inspirovaný optimismem přírody

Na podzimní splín zabírá interiér inspirovaný optimismem přírody

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Není to klišé, opravdu to funguje. Využijte každého pěkného počasí a slunného dne k procházce do přírody nebo alespoň do parku. Nejlépe tak z přírody absorbujete pozitivní energii do zásoby, a jakmile přijdou první podzimní plískanice, budete mí z čeho čerpat. Jak si vyladit v souladu s přírodou svůj domov, jsme se zeptali známé interiérové designérky Anke Glut.

Ať se nám to líbí nebo ne, léto je definitivně pryč a ve vzduchu jsou už pěkných pár dní cítit první závany podzimu. Patříte mezi milovníky překrásných podzimních scenérií? Pak vás asi nebudeme muset ani přesvědčovat, že tuto krásnou přírodní barevnost stojí za to pozvat si k sobě domů. Ti, kteří mají podzim spojený s mlhami a psím počasím, by měli o to více zbystřit a najít si způsob, jak si domov zpříjemnit podzimními barvami. Barvy mají, jak známo, příznivý vliv na lidskou psychiku, proto jejich vliv na naše duševní rozpoložení nepodceňujte.

„Interiér v podzimních barvách by měl být hlavně teplý a útulný. To je přesně to, co v tomto ročním období potřebujeme nejvíce. Barevnou inspiraci hledejte v přírodních scenériích. S končícím létem z přírody mizí sytá zelená a naopak nastupují žluté, oranžové a hnědé odstíny. Žlutou doporučuji volit v tlumených tónech, jako je medová a okrová. Stačí do interiéru přidat pouze její akcent třeba v podobě plédu na křeslo nebo žlutého ubrusu. Uvidíte, že tato barva vnese do čtyř zdí vašeho domova optimismus a vřelost,“ radí Anke Glut, bytová designérka.

Interiér také hezky zateplí zářivá oranžová. Na rozdíl od žluté jde o barvu ještě výraznější, proto s ní pracujte opatrně a uvážlivě. „Doporučuji v oranžové zvolit jen pár doplňků nebo drobných dekorací. Tvoří hezkou kombinaci s šedivou nebo tmavě hnědou. Pokud si na oranžovou netroufáte v podobě textilií a doplňků, zkuste si domů pořídit výzdobu z rostlin v karmínových, hnědých a oranžových odstínech. Vytvoří u vás doma příjemnou atmosféru,“ radí Glut.

Co se týče materiálů, ideální volbou je samozřejmě dřevo. Pokud nemáte nábytek ze dřeva, pohrajte si v interiéru alespoň s pár dřevěnými prvky. „Dobrou službu udělají třeba dekorativní dřevěné mísy. Vyplňte je dekoračními materiály a vždy upřednostněte matné a strukturované plochy před těmi lesklými. Obecně doporučuji pořídit si interiér v neutrálních barvách, abyste ho mohli snadno a s minimálními investicemi dle potřeby či sezóny měnit,“ říká Anke Glut.

Podzim v přírodě charakterizuje nejen typická barevná paleta, ale také pestrost textur. Ty by se měly také odrážet i ve vašem podzimním domově. „V praxi to může vypadat třeba tak, že přes křeslo přehodíte hrubě tkaný pléd, na pohovce budete mít sametové polštářky nebo před konferenční stolek umístíte umělou kožešinu. V místnosti tím vytvoříte vizuální kontrast a docílíte hřejivého a útulného dojmu, což je za chladného počasí obzvláště důležité.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: