Platíte za home office bolavými zády? Přečtěte si, jak se tomuto problému vyhnout

Platíte za home office bolavými zády? Přečtěte si, jak se tomuto problému vyhnout

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Poslední měsíce nám ukázaly mj. i to, co všechno lze zvládat z domova. Home office se tak stává novým standardem pro spoustu společností a čím dál více lidí svou práci vykonává, aniž by vytáhla paty z domu. A přestože má home office spoustu pozitiv, nevyhneme se některým negativům.

Mezi ně patří bezesporu i bolavá záda, která trápí spoustu lidí i za normálních okolností. Jak se bolavým zádům vyhnout a na jaká pravidla bychom při práci z domu neměli zapomínat?

Dostatek pohybu

Konkrétně v těchto měsících, kdy venku začíná být zima a sychravo, je  snadné tu a tam zapomínat, že existuje i svět mimo čtyři stěny našeho domova. Ráno lidé často využívají možnosti vstát později a odpoledne po konci pracovní doby se už začíná stmívat a většina lidí tak na zdravotní procházku zamíří málokdy. Při home office je však dostatek pohybu důležitější než kdy jindy, a tak ho vřele doporučujeme zakomponovat do pracovního dne. Vstaňte o půl hodiny dříve a protáhněte se, zacvičte si jógu nebo vyrazte na krátký běh. To vám pomůže celý den nastartovat a budete mít dobrý pocit, že jste pro své zdraví něco udělali už zrána.

Nemusíte ale nutně pobíhat po okolí, pokud se na to necítíte. Bohatě bude stačit i obyčejná rychlochůze do obchodu pro čerstvé pečivo. To samé platí i o pauze. Zkuste si připravit oběd s sebou a pokud máte kolem domu park nebo jinou zeleň, snězte si oběd venku. Nadýcháte se čerstvého vzduchu a protáhnete celé tělo. Nakonec dejte šanci odpolední procházce po pracovní době, i když se již venku stmívá. Uvidíte, že budete mile překvapeni, jak vám tento nenásilný pohyb pomůže po psychické i fyzické stránce.

Kvalitní vybavení home office

Nejčastější chybou, kterou při práci z domu děláme, je to, že nevěnujeme pozornost tomu, jak náš pracovní koutek vypadá. Co víc, často žádný pracovní koutek ani neexistuje. Není tak výjimkou, že lidé pracují z gauče, z postele nebo od kuchyňské linky, u které posedávají na barové stoličce. Všechna tato uzpůsobení však negativně působí nejen na pracovní morálku, ale mají vliv i na držení těla. Nad prací se lidé hrbí, nemají si kde opřít ruce a většinou stačí takto odpracovat pár dnů a bolesti zad jsou na světě.

Pokud pracujete z domova a ještě jste tak neučinili, zaměřte se na zařízení pracovního koutu. Může se nacházet kdekoli v bytě a teoreticky nemusí zabírat ani moc místa. Potřebovat budete jen stůl, elektrickou zásuvku, světlo a kvalitní kancelářskou židli, která vašim zádům poskytne potřebnou podporu. S výraznou slevou jsou nyní kancelářské židle nabízeny na e-shopu Hawaj.sk, kde naleznete pestrou škálu kancelářských židlí a křesel. Dopravu e-shop nabízí zdarma a většinu zakoupeného zboží můžete mít doma do tří pracovních dnů.

U práce nezapomínejte dodržovat i zdravý posed, který vám taktéž pomůže eliminovat bolest zad, a alespoň jednou za hodinu se od práce zvedněte a na pár minut se projděte po bytě.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: