Pečující kosmetika, která je přítelem pro hektické dny

Pečující kosmetika, která je přítelem pro hektické dny

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Všední dny někdy připomínají zběsile roztočený kolotoč pracovních i rodinných povinností. Sotva za sebou zavřeme dveře od kanceláře, tak se naší pozornosti dožaduje domácnost a s ní spojené povinnosti, partner či děti. Utrhnout si chvilku jen sami pro sebe a odpočinout si se nám často v týdnu nedaří, a tak jedeme na dluh vůči nám samotným. Hektické životní tempo se negativně podepisuje i na naší pleti, která je stresovaná, unavená a působí mdle. Jak se v náročných dnech starat o svou pleť?

I když si to možná neuvědomujeme, na vzhledu a zdraví naší pokožky se odráží mnoho faktorů, kterým je dennodenně vystaveno naše tělo. Nedostatek spánku, stres v práci, osobní problémy – to vše je možné odečíst i z vaší tváře. Pleť je unavená, matná a mdlá, pod očima máte tmavé kruhy a vypadáte, jako byste zapomněli odejít z večírku včas.

Povzbuzující kosmetika pro každý den

Nevýhodou unavené pleti je to, že velmi zvýrazňuje každou nedokonalost, která by jinak nemusela být tolik patrná. Vrásky jsou najednou mnohem znatelnější, barva pleti zašedlejší a kontury povadlejší. „Stresové vypětí porušuje velmi citlivou hormonální rovnováhu pleti a je jedním z hlavních příčin estetických vad, jako jsou vrásky a další známky předčasného stárnutí, podráždění, nadměrná tvorba kožního mazu, zvýšená citlivost či nezdravé zabarvení kůže,“ vysvětluje Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu pleťové kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře. Chcete-li vaší pokožce navrátit ztracenou vitalitu a svěžest, povolejte do každodenní péče ty správné kosmetické pomocníky.

„Přes den pleť nezatěžujte příliš hutnými krémy, které v kombinaci s vrstvou make-upu mohou mít nežádoucí efekt. Povzbuzující denní krém NevO Dead Sea SPA ráno nastartuje unavenou pleť a během dne ji zásobuje hydratačními složkami. Má lehkou, snadno vstřebatelnou konzistenci a je vhodný i pod make-up. Minerály z Mrtvého moře zabraňují vysušování a vyplavování výživných látek a vitamin C naopak rozjasní pleť a zabrání vzniku pigmentových skvrn,“ vysvětluje Ludvíková.

Na noc můžete denní péči doplnit Uklidňujícím nočním krémem. Obsahuje více výživných látek a je hutnější. Aktivně působí na kožní buňky během spánku, kdy kůže přijímá všechny minerály, stopové prvky a regenerační složky. Krém obsahuje směs přírodních olejů a minerálů z Mrtvého moře, vyrovnává vlhkost kůže a celkově zlepšuje texturu pleti.

Škodlivé vlivy z prostředí a hydratace zevnitř

Stres také oslabuje imunitní systém kůže, která je pak náchylnější a méně odolná vůči škodlivým vlivům z vnějšího prostředí, jako je UVA záření a kouření. Dbejte také na dostatečný pitný režim. Pokud jste v pracovní dny zvyklí vypít ráno hrnek kávy a občas usrknout trochu vody, pak si vaše tělo odebírá tekutiny z kůže. Káva i tmavé čaje organismus dehydratují, což se projevuje i na vaší pleti. Může tak pnout nebo dokonce svědit. Denně pamatujte na pravidelné zavlažování zevnitř – dospělý by měl vypít alespoň dva litry čisté neperlivé vody.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: