Ovlivní letní vlna koronaviru vaší dovolenou?

Ovlivní letní vlna koronaviru vaší dovolenou?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letní vlna covidu-19 je dle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška zatím největší a blíží se ke kulminaci. Počty zachycených pozitivních případů se již nějakou dobu drží kolem 2000 za den, počet nakažených ovšem může být vyšší. Česká republika však zatím nepřijímá žádná zvláštní opatření, v některých zemích tomu je ovšem jinak. V jakých destinacích platí proticovidová opatření a ovlivní letní vlna vaši dovolenou?

Opatření v turistických destinacích

Vezmeme-li v potaz hlavní turistické destinace, do kterých se Češi nejčastěji vydávají na dovolenou, je třeba říct, že v tuto chvíli neplatí žádná zásadní omezení. Některé země však již uvažují o tom, že je zavedou. Aktuálně je tak tím největším opatřením nutnost nosit respirátor, situace je ovšem zemi od země jiná. Například v Chorvatsku je povinnost nosit respirátor pouze ve zdravotnických zařízeních, stejně tak ve Španělsku či Turecku. Oproti tomu Itálie vyžaduje respirátor i ve veřejné dopravě a například v Řecku musíte mít ochranu dýchacích cest i v taxíku a ve vnitřních prostorách. Naprosto benevolentní je poté Bulharsko, kde neplatí žádná opatření už od dubna tohoto roku. V žádné z výše zmíněných destinací by po vás neměli vyžadovat vyplnění zdravotního formuláře, ani potvrzení o bezinfekčnosti. Může se ovšem stát, že ho po vás bude chtít například obsluha v hotelu. Z našich zkušeností se tak stává zejména v Itálii.

Výhled na následující měsíce

Jak bude vypadat situace na podzim, na tom se odborníci zatím neshodnou. Někteří předvídají vyšší počet nakažených, někteří si zase myslí, že díky aktuální letní vlně bude ta podzimní slabší. Tak či onak, nelze předpovídat, jaká opatření ostatní země přijmou. Pokud tedy máte již rezervovaný zájezd nebo jste koupili letenky a zarezervovali ubytování během následujících týdnů a měsíců, zvažte sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

Pojištění proti komplikacím v souvislosti s onemocněním koronaviru do svých nabídek zahrnula naprostá většina pojišťoven fungujících na českém trhu. Nejčastěji pojištění kryje zrušení zájezdu z důvodu karantény, vyšetření a testování na covid v dané destinaci a někdy je kryto i ubytování v případě, že v dané zemi musíte zůstat, protože jste se nakazili.

Tyto výdaje se mohou vyšplhat až na desítky tisíc korun, a pokud nebudete mít sjednané cestovní pojištění s připojištěním na covid-19, půjde vše z vaší vlastní kapsy. Cestovní pojištění si přitom můžete sjednat online během pár minut, například na internetovém srovnávači pojištění Klik.cz.

V sekci cestovního pojištění stačí zadat datum pobytu a cíl dovolené spolu s vašimi kontaktními údaji. Následně se vám otevře seznam všech dostupných nabídek a vy si můžete pohodlně vybrat takové pojištění, které nejlépe odpovídá vašim požadavkům. Kromě ceny se zajímejte i o limity krytí a hlavně o to, jak se pojišťovna staví ke komplikacím v souvislosti s koronavirem. Raději si přečtěte i výluky z pojištění, abyste nebyli nemile překvapeni. Pak stačí pojištění už jen vybrat a zaplatit, obratem dostanete veškeré potřebné doklady na e-mail.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: