Originální vánoční výzdoba za pár korun

Originální vánoční výzdoba za pár korun

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

K nejkouzelnějším svátkům v roce neodmyslitelně patří také sváteční výzdoba. A kdo říká, že vánoční dekorace musíte nakoupit v obchodě a utratit za ně jmění? Stačí si najít jednoduchou inspiraci, opatřit si dostatek přírodního materiálu a pustit se do tvoření. Zvládne to opravdu každý, vyjde vás to na pár korun a ten pocit z vlastnoručně vyrobených dekorací je k nezaplacení. Jak na originální vánoční výzdobu za pár korun, poradí Lenka Pachmanová, zakladatelka tvůrčí platformy Idea Creative.

Letos jsou trendy vánoční dekorace z přírodních materiálů a to má jednu velkou výhodu – vyrobíte si je snadno sami doma a za pár korun. „Vlastnoručně vyrobené dekorace udělají mnohem větší radost než ty kupované. Můžete nechat běžet fantazii naplno a vyrobit si třeba adventní věnec přesně podle vašich představ. Neutratíte přitom ani moc peněz – dá se hezky využít to, co máte doma, anebo si obstarat přírodní materiál během podzimní vycházky v přírodě. Zabijete tím hned několik much jednou ranou. Kromě úspory peněz ještě strávíte hezké chvilky s rodinou či přáteli – společné tvoření sbližuje jako málokterá jiná aktivita,“ radí Lenka Pachmanová, zakladatelka tvůrčí platformy Idea Creative a majitelka e-shopu s výtvarnými a kreativními potřebami Koralky-dekorace.cz.

Adventní věnec

Adventní věnec vypadá kouzelně a přináší do bytu voňavý kousek přírody. Vyberte si jednoduchý korpus, třeba ten slaměný, který seženete v květinářství za pár desetikorun. Společně s ním kupte i zelený ohebný drát pro floristy. Výběr zeleného materiálu záleží na vás. Nemusíte jít klasickou cestou a vázat smrkové větvičky. Velmi hezky vypadají i větvičky tisu červeného, túje či zimostrázu. „Pokud víte o dobrém zdroji zimostrázu, stálezeleného keříku s bohatými lístky, vezměte si pár větviček. Samy o sobě jsou bohaté a dobře překryjí slaměný základ. Zelená barva se navíc v čase proměňuje – ze svěží zelené se pomalu stává tmavě zelená. Do Vánoc s vámi ale vydrží bez problému,“ říká Lenka Pachmanová. Drobné dekorace, svíčky, korálky či mašle seženete za pár korun na e-shopu Koralky-dekorace.cz nebo v kamených prodejnách Idea Creative v Plzni, Berouně a Kladně.

Šišky na přírodno či svátečně oděné

Levnou surovinou pro výrobu svátečních dekorací jsou i šišky. Na procházce v lese nasbírejte šišky z borovice, smrku, jedle i modřínu – zkrátka podle libosti, záleží, jaký vzhled a tvar preferujete. Pokud milujete přírodní vzhled, ponechte je v původní podobě a naaranžujte do skleněné vázy či mísy společně s diodovým světelným řetězem. Pokud jste milovníci třpytu, šišky nastříkejte zlatou či stříbrnou barvou nebo je potřete lepidlem a obalte je například v rozlámaných starých ozdobách na stromeček, flitrech či nahrubo nasekaném kokosu.

Skleněné svícny se zimními motivy

Opatřete si obyčejné skleněné svícínky anebo omyjte skleněné baňky, které vám přebývají ve špajzce. Pomocí křídových barev na sklo a adhezivních šablon si na sklo můžete vymalovat oblíbené zimní motivy. Kolem hrdla baňky uvažte dekorační mašli nebo silnější provázek v požadované barvě. Všechny potřeby pro malování na sklo seženete na e-shopu Koralky-dekorace.cz za pár korun.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: