Objevte léčivé účinky Mrtvého moře pro vaše vlasy a chraňte je před spalujícím letním žárem

Objevte léčivé účinky Mrtvého moře pro vaše vlasy a chraňte je před spalujícím letním žárem

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S příchodem léta si užíváme krásné počasí a rádi se vystavujeme slunečním paprskům, abychom dodali tělu potřebnou dávku energie a vitaminu D. S létem je ale třeba myslet na kvalitní ochranu před nebezpečným UV zářením, které naše vlasy poškozuje a rapidně proměňuje jejich kvalitu k horšímu. I naše hříva potřebuje speciální péči a ochranu, pokud nechceme mít na konci léta suché, lámavé a nepoddajné vlasy bez lesku.

Horké letní dny dokážou v kombinaci se slanou vodou či chlorem udělat z jinak krásných a zdravých vlasů nepoddajnou změť vysušených pramenů. Platí, že vždy je lepší být připraven a vsadit na prevenci, než se snažit napáchané škody napravit. Jakých chyb se vyvarovat během vlny veder?

Nepřehánějte to se stylingem

Tužidlo, gel, vosk, lak, suchý šampon… Mnoho žen má tendenci vrstvit stylingové přípravky v co největším množstvím, aby docílily požadovaného efektu. Tady platí méně je někdy více. Vyberte si raději pár přípravků a s těmi pracujte. Přemíra stylingu vlasy zatěžuje, vysušuje vlasové vlákno a účes dříve zplihne.

Hloubková výživa a regenerace

Možná ani netušíte, jak důležitou roli hraje při určování kvality vlasů vlhkost. Zdravý vlas obsahuje dostatek molekul vody uvnitř vlákna i na povrchu. Vlhkost je to, co určuje vlastnosti vlasu, jako je pružnost, odolnost a tvarovatelnost. „Vlasy mají významnou schopnost absorpce vody, ale voda se z nich také odpařuje. Obzvláště v suchém a klimatizovaném prostředí, na slunci, při častých tepelných úpravách a nevhodné péči. Na povrchu poškozeného vlasu se vytvoří drobné trhlinky, skrze něž dochází k úbytku živin a vlhkosti. Vlivem toho vlasové vlákno ztrácí vlhkost a klesá jeho pružnost a lesk,“ vysvětluje Alexander Krajňák, manažer kosmetické značky NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu pečujících přípravků s léčivými výtažky z Mrtvého moře.

Proto jsou kvalitní vlasové přípravky v péči o poškozené vlasy nenahraditelné. „Základem je výživný šampon a intenzivně působící hloubkový kondicionér pro zajištění a udržení vlhkosti vlasu. Doporučuji také doplňkovou péči v podobě nesmývatelných přípravků, jako jsou olejíčky a různé kúry. Hydratační vlasový krém NevO Dead Sea SPA vytváří ochranný film a uzamyká vlhkost uvnitř vlasu. Obsahuje také minerály z Mrtvého moře a vitaminy B a E, které vyživují, posilují a chrání před působením vnějších vlivů. Krém se aplikuje do umytých vlhkých vlasů nebo stačí vetřít malé množství do konečků vyfénovaných vlasů,“ radí Alexander Krajňák. Pro dosažení nejlepších výsledků následně použijte Minerální kondicionér s obsahem minerálů z Mrtvého moře. Kromě nich obsahuje intenzivně hydratační složky, zabraňuje poškození vlasu do hloubky a pro dlouhé vlasy je nezbytný.

Spolehlivá ochrana přes léto

Vlasy nikdy nevystavujte slunci bez ochrany. U vody se chraňte kloboukem a vlasy ošetřujte přípravky s obsahem UV faktoru. Pokud máte namířeno do sauny, použijte stejné produkty jako při kulmování a žehlení. Přípravky na ochranu vlasů před spalujícími teplotami pomáhají účinně předcházet dehydrataci a vysoušení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: