Obezita hrozí i psům. Jak jí předcházet?

Obezita hrozí i psům. Jak jí předcházet?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože by se mohlo zdát, že obezita je problém pouze lidské populace, opak je pravdou. Psi na ní trpí stejně tak. Avšak stejně jako u lidí, tak i u čtyřnohých mazlíčků je často na vině nekvalitní potrava a nedostatek pohybu.

Nepřekračujte doporučenou denní dávku

Domestikovaní psi mají oproti volně žijícím zvířatům ten problém, že jí, protože můžou. Potrava je pro ně samozřejmost a mají jí vždy k dispozici. To má však za následek to, že pokud by měl pes neustále plnou misku, měl by neustále zároveň i prázdnou misku. Neřídil by se pouze pocitem hladu a nutností doplňování energie, ale spíše požitkem, který z potravy máme. Každý majitel tedy musí vědět, jak velkou porci by měl jeho pejsek denně dostat. Zároveň je nutné odolat loudění a kňučení pod stolem během rodinného oběda. Lidské jídlo nejen, že psům nepatří čistě z principu, ale navíc jim ve většině případů škodí a způsobuje zmiňovanou nadváhu.

Kupujte pouze kvalitní krmivo

Často propagované značky, které můžete vídat v médiích, nejsou kvalitní či výživově hodnotné, ani co by se za nehet vešlo. O značce se můžete poradit s veterinářem nebo chovatelem, od kterého jste pejska pořídili. Doporučujeme vybírat takové krmivo, které v sobě neskrývá žádní chemické konzervanty. Zkusit můžete krmivo O´Canis, které je připravováno metodou lyofilizace, což je velmi šetrný proces vakuového vymrazování. Veškeré použité živiny jsou navíc hypoalergenní.

Pitný režim

Stejně jako pro lidi, tak i pro psy je důležitý pitný režim. Vodu by měl mít pejsek vždy k dispozici a měly by být pravidelně vyměňována. Voda však nesmí být za žádnou cenu ledová. Snažíte-li se, aby se pejsek co nejvíce hýbal a předcházel tak přebytečným kilům, myslete na vodu i venku. V současnosti je na trhu k dostání už i voda výhradně určená pro pejsky, a to Fooky Water, která se prodává v plastové láhvi s praktickou mističkou.

Dostatečný pohyb

I když jste pracovně vytížení a nemáte každý den čas brát pejska na dlouhé procházky, vezměte ho alespoň několikrát týdně. Samozřejmě záleží na plemenu. Některé je vyloženě sportovně zaměřené, některé je spíš na válení se do postele. I tak by měl ale pejsek mít dostatek pohybu a netrpět tím, že na něj nemáte čas.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: