Nové bydlení: pořiďte si kousky, které by neměly chybět v každém domově

Nové bydlení: pořiďte si kousky, které by neměly chybět v každém domově

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Stěhujete se do nového nebo rekonstruujete váš byt a nevíte, po čem se dívat dříve? Máme pro vás tři ikonické kusy nábytku, které by neměly chybět v žádném obydlí. 

Kvalitní postel

Kvalitní postel není jen záležitostí zdravého spaní, ale v současné době také designu. Postel by měla ložnici vévodit a být v souladu s ostatním zařízením. Pokud se rozhodnete pro postel ze dřeva, ostatní kusy nábytku bude třeba vybírat podobně. Zajímavé jsou i postele s čalouněným čelem za použití krásných ornamentálních látek třeba v zajímavém vyřezávaném rámu. Neméně luxusní jsou postele , které mají čelo vyskládané v hovězí kůži. Skládání může mít několik podob, je velké množství způsobů, jak čelo vyskládat a může tak vzniknout opravdu zajímavý neotřelý a luxusní kousek.

Pohodlný ušák

Pohodlné křeslo by nemělo chybět v každé domácnosti a jaké jiné vybrat než právě křeslo typu ušák, které je jako dělané na relaxaci a již pěknou řádku let tvoří neodmyslitelnou součást mnoha interiérů. Přezdívá se mu taktéž křeslo čtenářské, a to vzhledem k typu zákazníků, kteří si ho nejčastěji kupovali. Pro ušák jsou ikonické dva oblouky po stranách v úrovni hlavy, které zabraňují, aby vám při náhlém usnutí spadla hlava. Do ušáku se tak můžete uvelebit s knihou, při sledování televize, ale i při ostatních způsobech relaxace. A vzhledem k tomu, že se jen těžko jedná o obyčejné křeslo, i ušák si můžete nechat vyrobit na míru tak, aby křeslo perfektně ladilo s ostatním vybavením a abyste měli jistotu, že jste pořídili opravdu kvalitní kus nábytku. „Výrobu tohoto křesla jsme zachovali z historie. Jedná se o řemeslnou a výjimečnou ruční práci. Kostra je masivní z tvrdého dřeva.  Sedák, bederní část i opěrák je pružinový, vyvázaný konopnými provazy. To vše včetně područek je vyplněno africkou trávou a koňskými žíněmi. Velmi nezbytná a důležitá je pro správné sezení také kvalitní opora pro bederní a krční páteř. Náš ušák tak ocení zejména lidé, kteří potřebují anatomické a zdravotně nezávadné sezení.“, říká Pavel Kružík, majitel společnosti PK Interiér zabývající se návrhem, výrobou a realizací interiérů přes více jak 20 let.

Kuchyň a nábytek ze starých trámů

Kuchyň je čím dál tím více považována za část interiéru, kde se všichni scházejí a tráví společně čas. Často je tak zařizována spolu s jídelnou nebo obývacím pokojem, přičemž celý prostor tvoří jednu obrovskou místnost. Není třeba však tyto dvě částí zařizovat ve stejném designu či snad stejných barvách, ale je možné je opticky oddělit. Do módy se vrací venkovský a rustikální styl kuchyně, ve kterém jsou použity materiály jako dřevo, kovářská práce či cihly. ,,V posledních letech se trámové kuchyně těší  velké oblibě. Jedná se o kuchyně, které nepodléhají nejnovějším trendům a designům. Jejich vzhled je stálý a proto Vás tyto kuchyně budou těšit svým vzezřením i za několik desítek let. Jedná se o kuchyně vyrobené za použití starých trámů, které v sobě mají již nějaký příběh. Co kus, to originál a to je další z důvodů, proč Vás tato kuchyň nikdy nepřestane bavit svým vzhledem. Dále je to něco, co neuvidíte u každého a budete mít doma opravdu krásný kus originálního nábytku. Ovšem to, že má kuchyň rustikální charakter, neznamená, že by nemohla splňovat potřeby náročného klienta a využití veškerých moderních požadavků, které dnešní doba nabízí. V tomto duchu jsme schopni vyrobit nábytek i do jiných místností, ať už se jedná o ložnici, zmíněné obývací pokoje, společenské prostory či solitér v podobě trámového sezení, který je velmi často používán například na terasu, jako relaxační část domu. Není přece nic krásnějšího, než si udělat čas sám pro sebe, uvelebit se v tomto nádherném kousku nábytku a mít krásný výhled na okolí“, dodává Pavel Kružík.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: