Nová éra barvení vlasů bez agresivní chemie

Nová éra barvení vlasů bez agresivní chemie

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chcete-li zakrýt šediny, zvýraznit přirozenou barvu vlasů nebo se blýsknout zbrusu novým odstínem, pak použití chemických barev zdaleka není jedinou možností. Krásného barevného výsledku docílíte i s přírodními barvami, navíc mnohem šetrnějším způsobem, jenž nepoškodí strukturu vlasového vlákna a nezanechá kštici v bídné kondici.

Přírodní barvy na vlasy obsahují přírodní pigmenty, získané z henny, bylin a kůry stromů. Jejich největší předností je, že jsou velmi šetrné nejen k vlasům, ale i celému tělu, protože v nich nenajdete jedovaté chemické látky, jako je peroxid, čpavek nebo dehet. Když se řekne henna, vybaví se vám děsivý pomerančový odstín, který je na hony vzdálený požadovanému efektu? Přesně taková henna je už dávno minulostí. Nastupují přírodní barvy nové generace, s nimiž nevzhledný styling à la mrkev rozhodně nehrozí. Výrobci nabízejí širokou škálu odstínů, od blond přes zlatohnědou až po černočernou. Jedinou nevýhodou zůstává, že vlasy nejde touto metodou příliš zesvětlit, maximálně o jeden odstín.

Pozor na klamavé označení některých výrobků

V minulosti měly osoby alergické na chemikálie obsažené v barvách na vlasy jedinou možnost, a to právě červenou hennu. Od té doby se jak nabídka, tak kvalita barev na bázi henny posunula směrem dopředu. Trend posledních let dokonce ukazuje, že k tomuto způsobu barvení se přiklání stále více lidí, aniž by je k tomu motivovalo jakékoli zdravotní omezení. Hennu volí ženy i muži, kterým záleží na přirozenosti, kráse a zdraví vlasů, proto dávají přednost šetrným zkrášlujícím procedurám. Na trhu jsou ovšem k dostání přípravky, jež se sice pyšní módním přívlastkem „přírodní“, ale nejsou certifikovány a chemii přesto obsahují. Někdy se jedná o relativně vyváženou směs přírodních a chemických složek, jindy převažuje podíl chemie, kdy je složení pouze doplněno o pečující rostlinné výtažky. Je třeba důkladně prostudovat etiketu a informovat se o detailnějším složení. Samotný název není dostatečně vypovídající. Výrobci těchto hybridních produktů se pouze snaží svézt na vlně popularity všeho přírodního, bio a eko.

Nejen barva, ale i intenzivní péče

Největší přidanou hodnotou je kromě výsledného barevného efektu a absence toxických látek i vysoký obsah organických a pečujících složek. Vlasy nabarvené hennou se barvicí procedurou nepoškozují, jsou zdravější a není potřeba je intenzivně vyživovat a regenerovat kosmetickou péčí, jako v případě tradičních barev. „Době zničených odbarvených vlasů připomínajícím chemlon už definitivně odzvonilo. I barvené vlasy mohou být zároveň krásné, lesklé a zdravé. Výhodou rostlinných barev totiž je, že hřívě nejenže neškodí, ale dokonce prospívají. To se o syntetických látkách obsažených v tradičních barvách říct nedá. Nejsou tělu vlastní a mají negativní dopad na naše zdraví, a to zejména z dlouhodobé perspektivy,“ říká kadeřnice a kosmetička ze společnosti Brazil Products Martina Růžičková. „Chemické zátěže se vyvarujete použitím přírodní dlouhotrvající barvy Surya Brazil Henna, jež je k dostání v práškové i krémové podobě. Zaručuje intenzivní barvu a citlivé ošetření pokožky hlavy,“ doplňuje Růžičková. Barvy jsou unikátní kombinací henny a 15 vybraných bylin a plodů z tropické Amazonie.

S hennou mají dobré zkušenosti v Egyptě, Maroku, Indii a dalších afrických a asijských státech. Používá se tam k barvení vlasů, vousů i kůže už od dob starověku, jedná se tedy o více než tisíc let prověřenou kosmetickou tradici.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: