Netradiční víkendová romantika pro dva

Netradiční víkendová romantika pro dva

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Trávit volný čas v pohodlí obýváku, sem tam si vyjít na večeři do restaurace a před tím nebo potom na procházku. To patří k vcelku všednímu a nepříliš nápaditému programu pro dvojice. Chcete-li si s partnerem užít více zábavy a dopřát si nevšední zážitek, pojměte tentokrát společný víkendový program trochu jinak!

Víkend plný nečekaného dobrodružství se středověkou tematikou se hodí pro všechny páry. Ocení ho ti, co se nacházejí ve fázi nejčerstvější zamilovanosti, stejně jako ti, kterým pomalu docházejí nápady na to, co podniknout, nejvíce však ti, co potřebují po letech soužití znovu zažehnout jiskru ve vztahu. Věřte, že partnerství, nebo dokonce vyšší meta – manželství, není jen o výchově potomstva a praktickém zabezpečení existence. Do vztahu musíte investovat čas, úsilí a kus sebe. Pokud je vyjma dětí momentálně nejsilnějším pojítkem mezi vámi pouze placení hypotéky, složenek a dalších účtů za domácnost, je nejvyšší čas aktivní zakročit a dopřát si nějaký čas sami pro sebe.

Vztahu prospěje, když se nebudete muset výjimečně o nic starat, ani o děti, ani o chod domácnosti, a necháte tuhle péči pro jednou na druhých. Je navíc dokázáno, že společné zážitky a vzpomínky z nich plynoucí sbližují a zakládají mezi jednotlivými osobami pevnější pouto, jež se bude hodit, zejména až přijde krizovější období.

Zažijte doby dávno minulé na vlastní kůži

Fascinuje vás dávná doba temného středověku natolik, že byste ji chtěli zažít na vlastní kůži? Vyzkoušet si středověký způsob života se vším, co to obnáší – bydlení, stravování i typické kratochvíle? Stroj času zatím nebyl vynalezen, nicméně to není na překážku. Užít si jedinečnou dobovou atmosféru a ocitnout se v hlubokém 12. a 13. století můžete i tak. Tuto možnost nabízí zámecký resort Dětenice, nacházející se pár kilometrů od Prahy směrem na Mladou Boleslav. Areál zahrnuje nejen vyhlášenou středověkou krčmu, historicky první svého druhu u nás, ale i další atrakce, jako je místní pivovar, pozdně barokní zámek, možnost navštívit rytířské turnaje či výstavu na téma peklo.

„Speciálně pro dvojice máme v nabídce romantické pobyty. Ovšem hosté se musí připravit na to, že se nebude jednat o romantiku podle novodobých standardů, nýbrž podle středověkých zvyklostí,“ líčí Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. „Vybírat je možné z romantických víkendových pobytů na jednu/dvě noci, připraveny jsou celé ubytovací balíčky – měšťanské, královské, císařské, venkovské…. Pak už jen záleží, v jakém postavení byste si přáli středověk zažít,“ doplňuje Ondráčková. Přivítáni budete dobrým vínem, pobavíte se prohlídkou zámku nebo pivovaru, večer strávíte v krčmě a večer ulehnete na dobově zařízených jizbách.

Výlety do středověku, fenomén dnešní doby

Od doby, kdy byla v r. 2003 otevřena první krčma u nás, se těší tento zážitkový program nebývalé popularitě. Po té dětenické začala vznikat různá stravovací zařízení na způsob hradního stolování ve středověku jako houby po dešti. Najdete je v Praze, ale i v menších městech a jejich okolí. Bývají rovnou spojeny s ubytovacími kapacitami, aby byl zážitek co nejúplnější a vy jste si tak mohli užít víkend třeba na způsob života prostého venkovského obyvatelstva před mnoha staletími. Pro dokreslení: připravte se na rustikální bydlení, autentický hostinec s lavicemi z dubového dřeva, kamennými zdmi a plápolajícími loučemi, ryze české i cizokrajné speciality, dobové oděvy a poněkud nevybíravou mluvu a drsnější způsoby jednání. Když středověk, tak se vším všudy a bez cenzury.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: