Nepodceňujte podzimní detox. Jak na něj?

Nepodceňujte podzimní detox. Jak na něj?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Detoxikační kúry většina lidí začíná na jaře ve snaze probudit a očistit organismus a nechat za sebou kila, která nabrali během zimy. Podzimní detox je přitom stejně tak důležitý a uleví přetíženému organismu. Mimo jiné vám však pomůže zvládnout podzimní deprese a vítaným vedlejším účinkem může být i redukce váhy, což se před vánočními svátky hodí. Jaká pravidla během detoxu dodržovat?

Je to o stravě

Změna životosprávy a celkově jídelníčku hraje při detoxu klíčovou roli. Pokud se do detoxu tedy pustíte, nastavte si striktní pravidla. Pokuste se co nejvíce vařit a vynechejte průmyslově zpracované potraviny. Využívejte čerstvé ingredience a dejte přednost jednoduchosti. Jídelníček by i tak měl být pestrý, na to nezapomínejte.

Během detoxu nepijte alkohol, ani nejrůznější doslazované limonády. Pořiďte si bylinkové čaje, na podzim je ideální pít čaj šípkový nebo zázvorový. Pitný režim je obecně důležité dodržovat, během detoxu vám však pravidelný přísun tekutin pomůže od možných obtíží, jako jsou třeba bolesti hlavy. Máte-li problém dodržovat pitný režim, zkuste si do telefonu nainstalovat aplikaci na hlídaní pitného režimu, která vám připomene, že je čas se napít. Někomu pak může vyhovovat obyčejná láhev, na kterou si poznamenáte několik rysek. Ty vám napoví, kolik byste už měli mít vypito v určitou část dne. Ideální je více jak půlku doporučené denní dávky vypít hned dopoledne.

Spánková hygiena

Během detoxu je důležitý i dostatek odpočinku a kvalitního spánku. Dodržujte proto spánkovou hygienu. Před spaním ideálně nesledujte televizi a netravte čas na počítači nebo telefonu. Odborníci také doporučují telefon nechávat v úplně jiné místnosti, než kde spíte. Klidnému spánku napomůže i dostatečně vyvětraná místnost a nižší teplota než ve zbytku domácnosti. Pokud se necítíte večer unavení, zkuste do denního režimu zařadit více pohybu. Někdy postačí i krátká procházka na čerstvém vzduchu.

Detoxikační programy

Nabízí se otázka, zda využít některého z detoxikačních programů. Vřele to doporučujeme. Očišťující kúry vám pomohou vyčistit tělo, mysl a získáte díky nim novou energii. Detoxikační kúru nabízí i česká společnost KetoMix. V bylinné kúře najdete směsi na čtyři týdny, a tak budete každý den pít jinou. Kúru navíc můžete zkombinovat s nízkosacharidovou dietou KetoMix, čímž podpoříte i zmiňované hubnutí.

Do detoxu můžete zařadit i nejrůznější detoxikační tablety, které odlehčí vašemu trávení a pomohou udržovat normální činnost jater. Tablety s výtažky z ostropestřce můžete koupit též na e-shopu KetoMix.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: