Neobvyklé adventní kalendáře dobývají české domácnosti, jak na ně?

Neobvyklé adventní kalendáře dobývají české domácnosti, jak na ně?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud jste ještě stále nepořídili tradiční adventní kalendář plný čokoládových bonbonů, už pro něj do obchodu ani neběhejte. Letošním hitem jsou totiž adventní kalendáře, které si sami vyrobíte a naplníte nejrůznějšími drobnými předměty, které vaším blízkým udělají radost. Co k tomu budete potřebovat?

Druh adventního kalendáře

Nejprve je nutné si dobře rozmyslet, jaký adventní kalendář chcete vyrobit a pro koho. Jedná se o muže, o ženu nebo snad o dítě? Obdarovaná osoba hraje důležitou roli v tom, co na každý den připravíte jako drobné překvapení. Pokud vyrábíte adventní kalendář pro dítě, budete potřebovat nakoupit pár cukrovinek nebo miniaturní hračky. Mohou to být různé postavičky, které mají děti rádi apod. Dáváte-li adventní kalendář ženě, můžete ho připravit z malých balení nejrůznějších kosmetických produktů, z různých kvalitních čajů atd. Při výběru jednotlivých dárečků ovšem myslete na jejich velikost. Ta totiž zase určuje to, do čeho je budete balit. Rozměry by neměly překročit třeba pět centimetrů a pokud ano, mělo by se jednat maximálně o jednu věc, kterou si obdarovaný otevře na Štědrý den a která může mít výrazně větší balení.

Máte-li vybrané dárečky, čeká vás rozhodnout to, do čeho je dáte. Ideální jsou nejrůznější papírové sáčky nebo sáčky z juty, které jsou v dostání v několika rozměrech  a jejich pořizovací hodnota není nikterak vysoká. Koupit je můžete na webu kamenných prodejen pro kreativce Idea Creative nebo přímo na prodejnách, které se nachází v Berouně, v Kladně a v Plzni.

Taktéž je ale možné jednotlivé věci zabalit do dárkového papíru nebo do nejrůznějších ozdobných krabiček. To zase záleží na tom, v jaké formě adventní kalendář finálně uděláte. Pro inspiraci vám dáme hned dva tipy.

Adventní kalendář na provázku

Adventní kalendář na provázku je ideální dát někomu, kdo disponuje dostatečně velkým prostorem a jednotlivé dárečky by neměly být moc těžké. Potřebovat budete delší kus provázku, například lýkového, na který zavěsíte jednotlivé dárečky. Ty mohou být ve výše zmíněných sáčcích a na provázek je lze umístit pomocí malých dřevěných kolíčků nebo třeba na obyčejný vlasec. Mezi zavěšenými dárky mohou být také zavěšené stužky, mašličky a jiné vánoční ozdoby.

Adventní kalendář na plátně

Rozhodnete-li se pro méně prostornější řešení, doporučujeme zakoupit kus plátna nebo nějaké látky, ideálně ve vánočních barvách a mělo by mít ideálně tvar obdélníků a být dostatečně pevné na to, aby udrželo 24 krabiček či pytlíčků. Na látku nebo na plátno poté jednotlivé dárečky umístěte v náhodném pořadí za pomoci tavné pistole nebo využijte jehlu a niť. Nezapomeňte však jednotlivé pozice očíslovat, aby dotyčný věděl, na jaký den jaký dáreček patří.

Tip na závěr: Pokud nenajdete vhodné řešení, kam jednotlivé drobnosti umístit, můžete to vyřešit i tak, že koupíte obyčejnou dárkovou tašku a jednotlivé pytlíčky nebo krabičky označíte čísly a umístíte všechny do jedné tašky. Stále se jedná o velmi elegantní řešení a co se cení, je nápad samotný, nikoli dokonalé provedení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: