Největší pohromy, kterých se dopouštíte na vlasech

Největší pohromy, kterých se dopouštíte na vlasech

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mají-li vaše vlasy do hřívy jako z reklamy daleko, pravděpodobněte jste se již dávno pustili do pátrání, co děláte v péči o ně špatně. Že nemůžete na nic přijít? Dali jsme pro vás dohromady pět nejčastějších chyb, které lidé dělají. Najdete se v nich?

Vlasy nepovažujete za součást vás samých

Ač to zní jakkoli, zde nejde v podstatě o nic jiného než o lidské zdraví. Na vlasy je totiž třeba pohlížet jako na odraz vaší celkové kondice. Stres, nedostatek spánku, zhoršené zdraví. To vše se na kvalitě vlasů podepisuje a člověku je tak jasně signalizováno, že se něco děje. Příčinu je tedy krom jiného třeba hledat hluboko pod povrchem. Neprocházíte zrovna nějakými hormonálními změnami? Nejste nemocní? Nejste ve stresu. Pozitivní odpovědi na tyto otázky mohou zároveň napovědět, proč se najednou zhoršila kvalita vašich vlasů. V péči o ně je tedy nutno přemýšlet komplexněji a s nápravou začít vždy zevnitř.

Zapomínáte na pokožku hlavy

Častou chybou je péče pouze o vlasy samotné a nikoli péče o pokožku hlavy. Přitom na té záleží, jak kvalitní budou vlasy vyrůstat, jak rychle porostou, zda se budou mastit či zda budete mít lupy. Na pokožku hlavy je tedy nutné pamatovat nejen při mytí vlasů, ale také při ostatních kosmetických úpravách.

Používáte nevhodnou či nekvalitní kosmetiku

Za asi nejrozšířenější problém může jednak neznalost v oboru a jednak pestrý výběr nekvalitních vlasových produktů dostupných v každé vesnické jednotě. Vlasovou kosmetiku je přitom potřeba vybírat pečlivě, není od věci poradit se s odborníkem. „S tím, že zákazníci používají pro ně nevhodnou vlasovou kosmetiku, se setkávám poměrně často. Ve většině případech po první konzultaci a koupi přípravků na míru tak mizí i část problémů s vlasy.“, říká vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle Renata Gaucká.

Dáváte vlasům zabrat

Vlasy dostávají zabrat už i tak bez pomoci lidí, a to hlavně kvůli počasí, teplotním změnám, hormonálním výkyvům a mizerné fyzické a psychické kondici. Divili byste se však, kolik zátěže jim způsobujete vy sami. Ať už nekvalitními produkty, častým mytím či každodenním žehlením a vysoušením. „Vlasy by se nikdy, nikdy neměly žehlit, když nejsou dostatečně suché. Jakmile žehlička vydává syčivý zvuk, je nutné ji okamžitě odložit a vlasy nejprve dofénovat.“, vysvětluje Gaucká. Vyplatí se také, když už denně používáte fén, žehličku či kulmu, používat ochranné spreje, které slouží jako ochrana před vysokými teplotami. „Zákaznicím mohu doporučit vlasový sprej Nouvelle Double Shot, který má podobnou funkci jako kondicionér, je možné ho použít na mokré i suché vlasy, neoplachuje se, a hlavně vlasy chrání právě při používání žehliček, kulem a fénů.“, říká Renata Gaucká.

Zbytečně experimentujete

Časté barvení, odbarvování či další kadeřnické zákroky, které nezřídka dopadají fiaskem a následně potřebují ruce profesionála, jsou dalším hřebíčkem do rakve pro hřívu snů. Nejde zde jen o fakt, že je s vlasy zacházeno neodborně a mohou se poničit, ale s každým chemickým experimentem je více a více oslabujete. Připlaťte si raději za odborníka. Vlasy budou vypadat lépe a máte jistotu, že na jejich úpravu budou použity co nejkvalitnější produkty.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: