Nejčastější chyby na cestě za dokonalými vlasy

Nejčastější chyby na cestě za dokonalými vlasy

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vlasy jako z reklamy má málokdo z nás. Některým se moc mastí, jiní je mají zase vysušené a další trápí lupy. Za těmito problémy však většinou stojí jen naše nepozornost a školácké chyby, které lze snadno odbourat.

Používání nevhodné kosmetiky

V nepřeberném množství nabízených produktů vlasové kosmetiky je někdy komplikované se zorientovat. Ten šampon má zajistit božský objem, onen zase nebeský lesk. Co když však chceme mít vše dohromady? Vlasy zdravé, pevné, lesklé a nadýchané? Základem je znát svůj typ vlasů. „Případů, kdy zákaznice po léta používají nevhodnou vlasovou kosmetiku, je nespočítaně. Přitom, pokud si někdo neví rady, stačí se poradit s profesionálem. Obecně platí, že vlasy jemné mají tendence se rychleji mastit, a vyžadují tak produkty vhodné pro každodenní péči, a na vlasy hrubé je zase vhodnější kosmetika s hydratačním a vyživujícím účinkem.“, říká vlasová expertka kosmetiky Nouvelle Renata Gaucká. Obecně však rozlišujeme čtyři druhy vlasů, a to vlasy normální, suché, mastné a smíšené. „Lidé se smíšenými vlasy mají výběr kosmetiky dost možná nejtěžší. Také péče o ně kolikrát připomíná alchymii. Smíšené vlasy bývají u kořínků mastné, ale na konečcích se třepí a snadno se vysušují. Pro péči o tento typ vlasů doporučuji například šampony z řady Every Day a masku a fluid z řady Double Effect, které obsahují keratin a pomáhají vlasy regenerovat.“, dodává Gaucká.

Systematické ničení vlasů

Vlasy dostávají zabrat už i tak bez pomoci lidí, a to hlavně kvůli počasí, teplotním změnám, hormonálním výkyvům a mizerné fyzické a psychické kondici. Divili byste se však, kolik zátěže jim způsobujete vy sami. Ať už nekvalitními produkty, častým mytím či každodenním žehlením a vysoušením. Vlasy by se nikdy, nikdy neměly žehlit, když nejsou dostatečně suché. Jakmile žehlička vydává syčivý zvuk, je nutné ji okamžitě odložit a vlasy nejprve dofénovat. Vyplatí se také, když už denně používáte fén, žehličku či kulmu, používat ochranné spreje, které slouží jako ochrana před vysokými teplotami. „Zákaznicím mohu doporučit vlasový sprej Nouvelle Double Shot, který má podobnou funkci jako kondicionér, je možné ho použít na mokré i suché vlasy, neoplachuje se, a hlavně vlasy chrání právě při používání žehliček, kulem a fénů.“, říká Renata Gaucká.

Zbytečné experimentování

Časté barvení, odbarvování či další kadeřnické zákroky, které nezřídka dopadají fiaskem a následně potřebují ruce profesionála, jsou dalším hřebíčkem do rakve pro hřívu snů. Nejde zde jen o fakt, že je s vlasy zacházeno neodborně a mohou se poničit, ale s každým chemickým experimentem je více a více oslabujete. Připlaťte si raději za odborníka. Vlasy budou vypadat lépe a máte jistotu, že na jejich úpravu budou použity co nejkvalitnější produkty.

Používání nekvalitních hřebenů a vlasových doplňků

Co se týče hřebenů, v drogeriích a jiných obchodech jich je k dostání nepočítaně. Ovšem i tento výběr bychom měli přizpůsobit našemu typu vlasů. Vybírat je lepší z přírodních materiálů a důležité jsou i štětiny. Nejšetrnější je pravděpodobně kartáč s kančími štětinami, který pomáhá roznášet maz z vlasové pokožky po celé délce vlasů, a tím je chrání a vyživuje. Vlasy se více lesknou a zároveň s tím méně mastí. Naopak, třeba je se vyhýbat plastovým či kovovým hřebenům, které jsou příliš agresivní. Nevhodné jsou taktéž kovové doplňky do vlasů a jiné než látkové gumičky, které vlasy jako jedny z mála netrhají. Vlasy bychom však neměli nosit sepnuté neustálé, v culíku se totiž více lámou.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: