Nastartujme s příchodem jara i imunitní systém

Nastartujme s příchodem jara i imunitní systém

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S blížícím se koncem zimy a příchodem jara dostává lidský organismus zabrat. Na vině je totiž oslabená imunita, která se projevuje zejména nechvalně známou jarní únavou. Potýkáme se ale i s dalšími zdravotními problémy, jako je chřipka, nachlazení a onemocnění dýchacích cest.

S těmito problémy se každoročně setkává většina z nás, a tak jaro patří k nejnáročnějšímu ročnímu období. Tělo je oslabené a nikterak pozitivně na nás nepůsobí ani psychické napětí a stres. Pro znovu nastartování imunitního systému je totiž třeba posílit nejen naši fyzickou stránku, ale též tu psychickou. S tím možná souvisí i potřeba podstupovat jarní očisty organismu, které nejen, že z těla odplaví škodlivé látky, které jsme během zimních měsíců poctivě nasbírali, ale mj. mají i výborný psychologický efekt.

S tím je úzce spjatá i nutná úprava životosprávy a uzpůsobení fyzických aktivit. Neměli bychom se však přepínat a jarní start nepřepálit, což je školácká chyba mnoha jedinců, kteří se koncem března radostně vrhají do všech možných sportovních aktivit, aniž by hleděli na své po zimě zdevastované tělo. Brát v potaz je třeba i jídelníček, který by neměl postrádat pestrost a všechny potřebné vitaminy. Ty totiž organismus vyrobit neumí, a tak musíme dbát na jejich pravidelný přísun právě z potravy či z nejrůznějších doplňků stravy a léků. Vitaminy jsou důležitou složkou enzymů, z nichž některé dirigují správné fungování imunitního systému. Dokáží ho nastartovat, zvýšit naši obranyschopnost a když je to třeba, tak jej ve správný okamžik mohou zase utlumit. Tím se imunitní systém dostává do rovnováhy a celý organismus funguje, jak má.

Když máme oslabenou imunitu

V případě oslabené imunity je zmiňované enzymy nutno podpořit, a to dodáním obdobných enzymů jiným způsobem. Unikátní směs enzymů obsahuje lék Wobenzym, který byl na trh uveden již před padesáti lety. Tato směs je tak ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a zejména padesátiletou léčebnou praxí. Wobenzym díky svému složení pomáhá při léčbě širokého okruhu onemocnění. Působí proti zánětům, otokům a poruchám imunity, přičemž zhruba třetině lidí, kteří jej užívají, slouží jako prostředek k posílení imunitního systému. Obsažené přírodní enzymy totiž nezasahují proti projevům nebo původci určitého onemocnění, ale mobilizují imunitní systém, aby se organismus s nemocí vypořádal sám. Tak je imunitní systém posilován a neustále v pozoru.

Samotný proces posílení imunity je však běh na dlouhou trať, a tak může celá terapie trvat i několik týdnů. Začít lék užívat se proto doporučuje v období, kdy je imunita nejvíce ohrožena – na podzim a na jaře. Pomoci může i v případě, že nás už nějaká choroba kvůli oslabené imunitě dostala. Kromě jiného totiž Wobenzym napomáhá i rychleji zvládnout onemocnění dýchacích cest a zkracuje dobu léčby.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: