Naplánujte si zimní dovolenou s předstihem

Naplánujte si zimní dovolenou s předstihem

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Exotická dovolená během sychravých zimních měsíců je čím dál tím více v kurzu. Oddejte se tomuto trendu i vy a začněte plánovat výlet do dalekých krajin již dnes. Povíme vám vše, co potřebujete vědět.

Doprava

Dříve platilo, že letenky byly vůbec nejdražší položkou exotických dovolených. Avšak rozmach leteckých společností a rozvíjející se cestovní ruch v místech, kam noha Evropana dříve jen tak nevkročila, mají za následek mimořádně nízké poplatky za zpáteční letenky. Jednotlivé letecké společnosti také pravidelně pořádají slevové akce, a tak se vyplatí cenu do vámi vysněné destinace po určitou dobu sledovat. Nedoporučujeme však bezhlavě rezervovat letenky, aniž byste měli základní představu o ceně ubytování v danou dobu. To se naopak může vyšplhat na směšně vysokou cifru a to, co ušetříte na dopravě, nakonec dáte za skývu chleba a místo, kam jen tak tak složíte hlavu. Počítejte také s tím, že při dnes běžné platbě kartou leteckým společnostem, je při samotném odbavení použitá karta z bezpečnostních důvodů vyžadována. Víte-li tedy, že kartu nebudete mít při sobě, kontaktujte aerolinky s předstihem.

Ubytování

Rezervační oddělení hotelových řetězců většinou nastavují ceny ubytování dle obsazenosti. V praxi to znamená, že čím blíže je termín pobytu, tím vyšší je cena. Z toho důvodu se stává, že za last minute rezervaci ubytování zaplatíte klidně i několikanásobek obvyklé ceny. Jelikož některé rezervační portály nedovolují provozovatelům hotelů termíny uzavírat, poplatek za noc je schválně nastaven tak vysoko, aby si daný pokoj nikdo nerezervoval a hotel se tak nedostal do problémů souvisejících s přeplněnou kapacitou. Výrazné slevy jsou naopak poskytovány u takzvaných nevratných předplateb. Zaplatíte tak sice kupříkladu o třetinu méně, je však třeba počítat s tím, že politika některých hotelů nedovoluje peníze vrátit, a to ani za nepředvídatelných událostí. Pokud už se pro tento druh rezervace rozhodnete, doporučujeme si s cestovním pojištěním sjednat i připojištění storna zájezdu.

Cestovní pojištění

Ač bývá cestovní pojištění při cestách po Evropské unii podceňováno a opomínáno, plánujete-li přeletět půlku zeměkoule, cestovní pojištění by mělo být to první, o čem se informujete. Předběžnou kalkulaci a pojistné podmínky jednotlivých pojišťoven zjistíte po zadání základních údajů o cestě a o cestujících na srovnávacím portálu Top-Pojištění.cz, který v současnosti patří k leaderům cestovního pojištění online. Jak již bylo zmíněno, k cestovnímu pojištění doporučujeme připojistit i storno zájezdu. „Pojištění stornovacích poplatků zákazníkům vynahradí vynaložené prostředky na pořízenou dovolenou. Předmětem pojištění jsou nevratné náklady, které je pojištěný povinen zaplatit cestovní kanceláři, leteckému dopravci nebo ubytovacímu zařízení za předem uhrazené služby. Jste-li nuceni plánovaný pobyt zrušit, je možné většinu stornopoplatků díky tomuto pojištění získat zpět.“, říká jednatel Top-Pojištění.cz Ing. Tomáš Voharčík. Celkem osm partnerských pojišťoven portálu Top-Pojištění.cz toto připojištění nabízí. Nezapomeňte se však důkladně seznámit s pojistnými podmínky vámi vybrané pojišťovny. „Podmínky jednotlivých pojišťoven jsou specifické. Mezi časté výluky z pojištění patří komplikace v těhotenství, nepřidělení dovolené, neudělení cestovního pasu nebo rizika spojená s terorismem.“, dodává pan Voharčík.

Kromě srovnání výše pojistného a podmínek jednotlivých pojišťoven neváhejte cestovní pojištění online rovnou sjednat. Výše pojistného je mnohdy mnohem nižší než při osobní návštěvě kamenné pobočky, a tak kromě času ušetříte i nějakou tu korunu. Uzavření pojistné smlouvy trvá několik málo minut, přičemž zaplatit můžete i online kartou a veškeré dokumenty vám přijdou obratem na emailovou adresu.

Destinace

Nezapomínejme na to nejdůležitější, a to fakt, kam vlastně v zimní sezóně vyrazit. Mezi populární destinace patří Thajsko, Mexiko, Dominikánská republika, Kuba, Venezuela či Kapverdy. Míst, kam se vydat za teplem, je však nespočet. Pokud vám nějaká destinace padne do oka, zjistěte si fakta, jako kdy probíhá hlavní sezona, zda tam v danou dobu zrovna není období monzunů, apod. Země, do které se vydáte, sehraje také hlavní roli v tom, jak bude dovolená v konečné fázi vypadat. Zda se bude jednat o relax na pláži či aktivní dovolenou odehrávající se na různých místech.

Samozřejmostí je se taktéž informovat o podmínkách pobytu ve vámi vybrané zemi. Ty můžete zjistit na stránkách Ministerstva zahraničí, kde se pravidelně aktualizuje seznam potřebných dokladů, zda je nutné mít vízum, podstoupit očkování a jaká je v destinaci aktuální bezpečnostní situace.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: