Námraza na okně, zamrzlé dveře a další časté problémy s autem v zimě. Jak je řešit?

Námraza na okně, zamrzlé dveře a další časté problémy s autem v zimě. Jak je řešit?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zkomplikovala vám jízdu automobilem námraza na autě nebo například vybitá baterie? V následujícím článku se podíváme na nejčastější problémy, se kterými se v zimě majitelé automobilů potýkají.  Jak tyto problémy jednoduše vyřešit, abyste mohli pokračovat v jízdě, a jak jim účinně předcházet?

Jak se zbavit námrazy na okně?

S námrazou na okně se můžete samozřejmě poprat tak, že si vezmete škrabku a z vozidla led a sníh odstraníte. Jak by se vám ale líbilo přijít ráno k autu a nemuset řešit námrazu? Pak sklo zakryjte. Koupit si můžete například plachtu na auto. K dostání jsou jak plachty na celé auto, tak pouze na čelní sklo. Pokud se vám však nechce do plachty investovat, můžete sklo přikrýt i starou dekou, bublinkovou fólií, ručníkem nebo kartónem. Zakoupit si také můžete rozmrazovač ve spreji, který je ke sklům šetrnější než škrabka na auto. Po kontaktu s chemií začne námraza rychle tát a jednoduše se jí zbavíte spuštěním stěračů.

Ať už jedete do práce anebo kousek do obchodu, nikdy nevyrážejte, pokud nemáte odstraněnou námrazu z čelního skla. Stejně tak nikdy nevyrážejte bez dobrého povinného ručení a havarijního pojištění. Budete tak komplexně chráněni v případě havárie. Ceny za všechna nebo vybraná rizika si můžete k havarijnímu pojištění spočítat v nezávislé kalkulačce havarijního pojištění na Porovnej24.cz.

Jak řešit přimrzlé stěrače?

Přimrzly k čelnímu sklu gumičky stěračů? V první řadě se vyhněte tomu, že byste se je snažili od okna oddělit pouhým zapnutím stěračů, mohli byste je poškodit. Oddělit je můžete velmi opatrně rukou, případně použít rozmrazovač oken. Stěrače by měly povolit poté, co nastartujte auto a čelní sklo se dostatečně zahřeje. Stejně jako v případě námrazy na okně platí, že i zamrznutí stěračů můžete předejít zakrytím čelního skla nebo vyklopením stěračů nahoru.

Co funguje na zamrzlé dveře u auta?

Zamrznout vám kromě oken samozřejmě mohou také dveře a zámek od auta. V tomto případě byste se měli vyvarovat hrubé síly, protože byste mohli dveře poškodit. Řešením je vyzkoušet jiné dveře. Pokud se otevřou, přesedněte na místo řidiče. Až se auto zahřeje, dveře půjdu otevřít. Stejně jako na skla i na dveře můžete použít rozmrazovač. A co dělat v případě, že vám zamrzl zámek u auta, které nemá centrální zamykání? Nahřejte klíč zapalovačem a poté ho zasuňte do zámku. Tento postup opakujte několikrát, dokud led nepovolí, neotáčejte klíčem. Zamrznutí dveří a zámku můžete také předcházet. Jednou z možností je použití plachty proti námraze. Těsnění kolem dveří můžete také namazat silikonovým olejem nebo jelením lojem a do zámku vstříknout mazivo, případně ho přelepit lepicí páskou.

Auto nestartuje: Na vině může být vybitá baterie

Nasedli jste do auta, otočili klíčkem, ale vaše auto ne a ne nastartovat? Příčinou může být vybitá baterie. Selhání akumulátoru je v zimních měsících nejčastějším důvodem, proč se řidičům nedaří automobil nastartovat. Vybitou baterii můžete vyřešit startovacími kabely od jiného automobilu, dobitím nebo také výměnou baterie v případě, že autobaterie už nemá žádnou energii.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: