Nakupujte vánoční dárky teď a zaplaťte je až v příštím roce

Nakupujte vánoční dárky teď a zaplaťte je až v příštím roce

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoční svátky, ač jsou považovány za období harmonie, souznění, míru a klidu, každoročně dávají zabrat jak našim nervům, tak bohužel i peněženkám. Zkuste letos na nákupy vánočních dárků vyzrát a zaplatit je, až se vám to bude hodit.

S financemi opatrně

Přestože mají před Vánocemi poskytovatelé půjček žně a lákají možné klienty na snížené úrokové sazby a další údajné výhody, je třeba být, co se týče půjček na vánoční dárky, nanejvýš opatrní. Doporučujeme čerpat co nejvíce prostředků z vlastních zásob a obrátit se na finanční instituce jen v krajní nouzi.

Vánoční rezerva

Podle statistik se letos v průměru chystají Češi utratit kolem 8.000,- Kč, což je částka, kterou by člověk pobírající průměrnou mzdu měl být schopen dát dohromady během dvou měsíců. Přesto se každoročně setkáváme s poměrně vysokým zájmem o zprostředkování financí, a to zejména na dárky a další výdaje spojené s oslavami tohoto svátku. Vánoce přesto nemusí být nákladné, jen je třeba o nich přemýšlet dopředu, nákup dárků si rozdělit do delšího časového intervalu a přehodnotit své potřeby.

Na druhou stranu, nejsou-li na pravou vánoční atmosféru finance, není hříchem si peníze vypůjčit. Jen doporučujeme řídit se několika základními pravidly.

Poskytovatele finančních služeb si prověřte

Přestože možná hledáte nejsnazší a nejrychlejší cestu, jak půjčku získat, dejte si na čas s ověřením instituce, u které chcete smlouvu uzavřít. Jednak předejdete možným problémům, které by mohly nastat, a jednak se u ověřených společností setkáte s kvalitní zákaznickou podporou. Obloukem se vyhněte půjčkám od soukromých osob, pochybným inzercím na rychlé půjčky v místním tisku a dalším praktikám, které zavání lichvářstvím.

Nepůjčujte si více, než je potřeba

Co se výše půjčky týká, buďte střízliví a nepůjčujte si více, než v danou chvíli potřebujete. Na trhu je několik základních produktů, které by měly pokrýt vaše potřeby a striktně tak stanovit kritéria splácení a výši úvěru. Na vánoční svátky můžeme doporučit produkt Ferratum Bank Ferratum Micro. Jedná se o mikropůjčku do 10.000,- Kč, kterou splatíte jednou splátkou, a to do měsíce od poskytnutí úvěry. V případě, že si půjčíte 9.000,- a vše stačíte uhradit do 30 dnů, neplatíte navíc ani žádné úroky. Půjčku je však možné za poplatek i prodloužit, a tak si zároveň prodloužit dobu, za kterou musíte vánoční dárky splatit. Máte tak příležitost tuto částku v klidu našetřit a na příští rok už přemýšlet více dopředu a s nákupy začít o nějaký ten pátek dříve.

Dostůjte svým závazkům

Pokud se pro půjčku už jednou rozhodnete, udělejte vše pro to, abyste dostáli svým závazkům a vše splatili v termínu, ke kterému jste se zavázali. Jednak si ušetříte spoustu problému a jednak si tím budujete pozitivní finanční historii.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: