Nájemní byty ve velkých městech se stávají kvůli krizi nedostatkovým zbožím

Nájemní byty ve velkých městech se stávají kvůli krizi nedostatkovým zbožím

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Sociální rozdíly se ve společnosti prohlubují a ti, kteří si nemohou dovolit koupit vlastní  nemovitost, spoléhají na nájemní bydlení, za které vydají větší část svého příjmu. Vysoká poptávka proměňuje nájemní byty zvláště ve velkých městech jako Praha, Brno a Ostrava v nedostatkové zboží. Ti, kteří provozují v těchto městech investiční nemovitost, jsou ve výhodné situaci. Jak z toho těžit a ochránit se jako pronajímatel před všemi riziky?

Odborníci na realitní trh a zkušení investoři se shodují, že investice do nemovitostí je jednou z nejlepších cest, jak dlouhodobě a bezpečně zhodnotit peníze. Zvláště pokud jde o žádané regiony v Česku, z nichž právě vynikají velká města, kam se stahují lidé za prací i studiem. „Má to ovšem jeden zásadní předpoklad – umět si dobře spočítat investiční výnos, tj. poměr mezi vloženými finančními prostředky a získaným příjmem. Jsou věci, které by vás z hlediska investičního měly zajímat, abyste byli dobře chráněni před riziky,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti s více než desetiletou tradicí a zkušenostmi na trhu realit Bohemian Estates.

Pokud si chcete pořídit nemovitost na investici, budou vás zajímat dvě základní věci – jak byt výhodně koupit a pak také jak byt výhodně pronajmout. Pronajímání bytu či domu se však často podobá adrenalinovému sportu. Už jen najít solidního nájemníka se spolehlivou platební morálkou je obtížné.

„Najít si spolehlivého a slušného zájemce o bydlení je klíčovým předpokladem k tomu, abyste veškeré problémy spojené s výhodným zhodnocováním nemovitosti preventivně snížili na minimum. V situaci, kdy počet notorických neplatičů a dlužníků v prodlení stále narůstá, to není snadný úkol,“ říká David Novotný a doplňuje: „A když se to konečně podaří, nemáte coby pronajímatel ještě vyhráno. Zpožděné či neprovedené platby jsou běžné i při jednání se slušnými lidmi a jsou jednou ze stinných stránek tohoto přivýdělku, zvláště pokud jste nákup investičního bytu financovali hypotékou.“

Provozujte investiční byt bez rizika

Ti, kteří nechtějí mít s pronajímanou nemovitostí žádné starosti, mohou využít služby garantovaného nájmu. Je vhodná pro všechny, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Profesionální správce dokáže riziko neplatičů preventivně snížit důkladným prověřováním každého zájemce. Tyto úkony standardně zahrnují prověření bezdlužnosti a případných exekucí, ale zkušený správce se také zajímá o trvalé bydliště a stávající zaměstnání.

A jak to funguje? „ Nemovitost si od vás pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu, vám platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či dojde k problému s neplatiči. Řešíme tím za vás starost o podnájemníka i nemovitost. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu,“ přibližuje David Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: