Nábytek na míru: Proč do něj investovat?

Nábytek na míru: Proč do něj investovat?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

I sebekrásnější interiér lze při jeho zařizování poměrně rychle zkazit výběrem nevhodného či nekvalitního nábytku. Řešením může být zadání výroby nábytku na zakázku. Jedná se stále o takový přepych nebo je to v současné době naopak nutnost?

Problém sériově vyráběného nábytku

Sériově vyráběný nábytek je levný, všem dostupný a už nebývá ani tolik ohyzdný jako dříve. Má ovšem několik negativ, z nichž to nejhlavnější je nízká kvalita. Na druhou stranu, kvalita odpovídá ceně, a tak nelze očekávat zázraky. Nábytek ovšem nikdy nebyl myšlen jako spotřební zboží, kterého se za pár let zbavíme. Naopak, v minulosti se jednotlivé kusy nábytku dědily z generace na generaci a s přibývajícími roky úměrně rostla i hodnota. Pomineme-li kvalitu, dalším častým problémem sériově vyráběného nábytku je bezesporu nemožnost skloubení estetičnosti a funkčnosti. Tento problém je o tolik palčivější, zařizujeme-li atypický interiér, kde nábytek zakoupený v obchodních řetězcích málokdy pasuje tak, jak má.

Nábytek na zakázku jako investice do bydlení

Přestože se v souvislosti o nábytku na míru hovoří o několikanásobně vyšších výdajích za vybavení interiéru, průzkumy ukazují pravý opak. Srovnáte-li kvalitní výrobce nábytku s firmou zabývající se návrhy a realizací nábytku, vyjde vám přibližně stejná či možná o něco vyšší cena za pořízený nábytek. To je však zcela logické, vezmete-li v potaz, že u nábytku na míru platíte i výrobu podle vašich přání či samotný návrh interiéru.

„Podle přání zákazníka jsme schopni hned na první schůzce spočítat předběžnou kalkulaci, taktéž jej seznámíme s průběhem realizace a zkonzultujeme jeho možnosti. Tato konzultace je zcela zdarma a až poté probíhá návštěva prostor, jejich přeměření a vypracování 3D grafického návrhu. S tím je upřesněna i cenová kalkulace a termín realizace.“, říká Pavel Kružík, majitel společnosti PK Interiér. Ta se zabývá návrhem, výrobou a realizací interiérů více než 20 let a jejích služeb využívají jak soukromé osoby, tak banky, nejrůznější státní instituce či hotely. To jen vypovídá o tom, že výrobu nábytku na míru v současnosti preferuje čím dál více lidí, kteří se ve svém obydlí chtějí cítit dobře.

„Každý nábytek, který vyrobíme, plní nejen estetickou funkci, ale zároveň je i plně funkční. Na jeho výrobu používáme pouze kvalitní materiály a vše je čistě ruční práce. Asi nejoblíbenější je poslední roky nábytek z dubového nebo třešňového dřeva. Na popularitě ale získává i nábytek z až sto let starých masivních trámů.“, dodává Kružík.

Koupě nábytku na zakázku má však i jinou výhodu, a tou jest možná realizace vašich přání. Máte-li nějaké představy o zařízení interiéru, jednoduše je stačí v PK Interiér předložit a tamní tým vám na základě svých znalostí řekne, zda jsou vaše představy realizovatelné. Bez obav tak můžete celý interiér ladit do vysněného stylu, aniž byste po obchodech hledali nemožné. Celkový design interiéru je zároveň i rozhodujícím kritériem při koupi nábytku či při zadání jeho návrhu. Doporučujeme si ovšem nechat poradit od architekta, který se na celý objekt podívá nezainteresovaně a možná objeví nějaké nedostatky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: