Mýtus: Blecha psí na člověka nejde? A co potom klíště?

Mýtus: Blecha psí na člověka nejde? A co potom klíště?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Klíšťata se chystají k útoku, může za to teplá zima. Sezóna klíšťat začíná většinou v březnu či dubnu. Je-li teplá zima, můžete u svých zvířecích miláčků narazit na nepříjemné spolubydlící – klíšťata – už mnohem dříve. Jak si s nimi poradit, aby nenakazili i nás?

Věděli jste, že domácí mazlíčci můžou být napadeni více jak 10 druhy klíšťat a blecha může přežívat na psovi či kočce až 140 dní? Tito paraziti mají vliv i na zdraví člověka, protože přenášejí nejrůznější onemocnění, mezi které nejčastěji patří klíšťová encefalitida, lymeská borelióza, anaplazmóza, babezióza a jiné nepříjemné choroby.

Chránit své psy a kočky můžete několika způsoby. Například spreji, šampóny, tablety, obojky nebo právě spot-on pipetou. Mezi majiteli zvířat jde o jeden z nejoblíbenějších způsobů ochrany. Díky pipetě, která obsahuje účinnou látku fipronil stačí odlomit víčko a kápnout do jediného místa a to na kůži mezi lopatkami zvířete. Tato jednoduchá aplikace pak zaručí měsíc ochrany před parazity. Účinná látka ulpí na kůži a chlupových folikulech (kořínkách), odkud se neustále uvolňuje na kůži a srst, čímž je zaručeno dlouhodobé působení.

Není zvíře jako zvíře

Fypryst kapky se dělí do dvou skupin. Pro kočky a pro psy. Psí skupina se pak dělí do dalších 4 skupin a to podle hmotnosti jedince, kdy každé skupině odpovídá pipeta o různém objemu účinné látky.

Jestliže klíště může napadnout zvíře, ale pouze v „sezóně“, blecha si tuto výsadu nebere k srdci a můžete s ní bojovat po celý rok. A že blecha psí na člověka nejde? Ale jde a náramně jí chutná. V tomto případě pomůže Fypryst Spot-on pipeta.

Dospělé blechy, které můžeme pozorovat na zvířeti, tvoří pouhých 5% všech blech, které zvíře zamořily. Zbylých 95% je ve formě vajíček, larev a nymf v okolí zvířete, roztroušených po celém prostoru obývaném zvířetem a ve všech místech, kde se kočky a psi zdržují. (koberec, pelíšky, postele, pohovky, oblečení apod.)

Výrobky Fypryst lze zakoupit v ordinaci veterinárního lékaře, v lékárnách nebo v obchodech.

Bližší informace o celé řadě ochranných přípravků značky Fypryst naleznete na www.fypryst.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: