Možnost změnit zdravotní pojišťovnu se pomalu chýlí ke konci, přestaňte otálet

Možnost změnit zdravotní pojišťovnu se pomalu chýlí ke konci, přestaňte otálet

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Koncem března končí možnost pro všechny občany České republiky změnit letos svou zdravotní pojišťovnu. Další termín, který proběhne od letošního července do konce září, totiž umožňuje přestup až od ledna následujícího roku. Pokud o změně uvažujete, využijte příležitosti ihned. Pojištěncem nové ZP se při odevzdání přihlášky do konce tohoto měsíce stanete od 1. července 2017.

Proč měnit zdravotní pojišťovnu

Důvodů, proč měnit zdravotní pojišťovnu, může být hned několik a určitě by se nemělo jednat o chvilkový rozmar. Naopak, jedna z nejdůležitějších životních jistot je právě jistota kvalitní zdravotnické péče, a tak není na škodu postarat se o to, abyste vždy dostali to nejlepší, co můžete. Jedním z nejčastějších důvodů změny ZP jsou však jednotlivé preventivní a bonusové programy, které pojišťovny svým klientům nabízejí a které vám mohou u své stávající pojišťovny nyní scházet. Zaměřte se tedy na nabídku všech sedmi zdravotních pojišťoven, které v České republice působí, a porovnejte, co by vám vyhovovalo nejlépe. Klienty oceňované preventivní programy má například i největší zaměstnanecká pojišťovna ZP MV ČR, která již podruhé v řadě vyhrála ocenění Zdravotní pojišťovna roku.

Důležitým důvodem k přestupu je i pokrytí lékařů, které navštěvujete. Zde platí, že čím stabilnější a hospodářsky silnější pojišťovna, tím větší pokrytí.

Jak přestoupit k nové zdravotní pojišťovně

V dnešní době naštěstí už i přestup k nové pojišťovně přestává být byrokratickou zkouškou dospělosti a celý proces tak zabere jen několik málo minut. Již zmiňovaná Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky například nabízí možnost přihlásit se online z pohodlí domova. Navštivte webové stránky http://www.zpmvcr.cz/ a klikněte na pole Přihlásit se. Následně se objeví registrační stránka, kde kliknete na tlačítko Online přihlášení a dále už vás aplikace povede. K dokončení přihlášení je třeba mít chytrý telefon, který umožní přihlášku skrze dotykovou obrazovku podepsat. Pokud nejste vlastníkem chytrého telefonu, můžete přihlášku stáhnout a vyplnit na PC. Následně podepsanou přihlášku jednoduše zašlete e-mailem či poštou nebo můžete podat na kterémkoli pracovišti ZP MV ČR.

Nezapomeňte změnu ohlásit

Jakmile proběhne změna zdravotní pojišťovny, což bude v tomto případě 1. července, je třeba o tomto faktu uvědomit nejen svého praktického lékaře, ale také zaměstnavatele, aby bylo jasné, které pojišťovně má za vás odvádět zdravotní pojištění. Ze zákona jste povinni zaměstnavatele o změně ZP uvědomit do osmi dnů ode dne, kdy jste pojištěncem nové pojišťovny.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: