Modelíny nové generace dělají radost dětem a ubírají starosti s úklidem rodičům

Modelíny nové generace dělají radost dětem a ubírají starosti s úklidem rodičům

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Doby, kdy byla jedinou výtvarnou pomůckou pro kreativní tvoření klasická plastelína v základních barvách, jsou už dávno pryč. Dnes existuje mnohem širší spektrum modelovacích hmot se specifickými vlastnostmi. Děti tvořivou hru milují, a navíc jim tato zábava pomáhá rozvíjet představivost i jemnou motoriku.

Rukodělná činnost, při níž ze surového materiálu vzniká neopakovatelný výrobek, nabízí dětem skvělou příležitost vytvořit si vlastními silami něco hmotného. Něco, s čím si dále mohou hrát, vystavit si to na památku nebo tím obdarovat někoho blízkého. Modelování je vhodné i pro úplně malé děti. Vyrobit se dá v podstatě cokoliv – zvířátko, fantaskní postavička, oblíbený předmět, jídlo, ale třeba i maminčina tvář. Fantazii se meze nekladou, naopak. Při této aktivitě dochází k rozvíjení kreativity, kterou děti v pozdějším věku jako když najdou. Dětské prstíky se tím cvičí i v jemné motorice a trénuje se koordinace pohybů a soustředěnost. Centrum v mozku zodpovědné za motoriku je úzce spjaté s centrem rozvoje řeči, dítě tak bude nevědomky pracovat i na zdokonalování řečových schopností. Zapojí-li se k tomu do tvůrčího procesu celá rodina, všichni zúčastnění si zaručeně užijí mnoho legrace.

Druhy modelovacích hmot

Dnes je k mání bezpočet hmot určených k dalšímu opracování: je možné hmotu vyválet, vtlačovat do formiček, krájet a všemi různými způsoby hníst. Liší se materiálem, kvalitou, cenou i pracovním postupem. Poté, co dospějete do konečné fáze, musíte nechat hotové dílko ztvrdnout. V tom se také jednotlivé typy hmoty liší – mohou se vytvrzovat volným schnutím na vzduchu, nebo teplem, např. vložením do vařící vody či zapečením v troubě. Nejzásadnějším kritériem pro výběr by však měla být zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Ve složení byste tedy neměli najít ani stopy po ftalátech a jiných škodlivých látkách.

Moderní modelína, která nedělá nepořádek

„Vsaďte na modelovací hmoty nové generace, vyrábějí se v celých kreativních sadách a nudu s nimi nezažije žádné dítě ani rodič,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel distributora hraček a her pro děti Pexi. „Jednotvárná plastelína v pár barvách, kterou znáte z hodin výtvarné výchovy, je už dávno passé. Místo ní je u dětí i rodičů hitem PlayFoam®, lehoučká, netoxická, snadno tvarovatelná a hlavně opakovaně použitelná modelína. Základem jsou drobné pěnové, měkké kuličky s unikátním pojivem a je vhodná pro děti od tří do deseti let. Maminky ji milují především proto, že se nezašlape do koberce a nepřichytává se na hladkém povrchu, takže nezanechává špínu na nábytku a nepořádek,“ dodává Pech. Úplnou novinkou je sada modelíny svítící ve tmě, díky které můžou mistrovská dílka vašich ratolestí skutečně zářit. Balení se čtyřmi barvami fosforeskující modelíny září ve tmě. Lehoučká a nemastná modelína nevysychá a zůstává stále tvárná. Díky tomu s ním můžete modelovat stále dokola. Nejvyšší kvalita s unikátním složením použitého pojiva zaručuje, že modelína drží stále pohromadě i po mnoha hodinách hraní a nerozpadá se.

Zdravotní nezávadnost modelín

Pokud budete dítěti vybírat kreativní modelovací hmotu, dbejte na to, aby byla 100 % bezpečná, tedy z netoxického a hypoalergenního materiálu. U dětských hraček a her jde vždy na prvním místě o zdraví a bezpečí, proto by si děti měly užívat hry jen s takovými výrobky, které prošly přísnými předepsanými testy v akreditovaných laboratořích. Musí splňovat všechny požadavky kladené na přidělení certifikátu CE. Budete tak mít jistotu, že v případě nechtěného spolknutí kusu modelovacího materiálu dítěti nehrozí žádné zdravotní riziko. Modelína PlayFoam® je přísně testována na přítomnost nebezpečných látek a je vhodná pro všechny kreativní děti od 3 let.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: