Máte vysoké nároky na praktičnost a design podlahy? Vinyl je správnou volbou

Máte vysoké nároky na praktičnost a design podlahy? Vinyl je správnou volbou

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Moderní technologie přinesly do bytového zařízení nepřebernou škálu podlahových krytin. Jednobarevné nebo strakaté PVC i celoplošné koberce jsou naštěstí minulostí. Dnes si můžeme vybrat z rozmanité nabídky vhodných materiálů v různých designech. S variabilitou jde však ruku v ruce i složitější výběr – volbu správné podlahy musíme provést s ohledem na její účely i naše nároky. Hledáte praktický, odolný a designový podlahový materiál? Vsaďte na vinyl.

Nabídka podlahových krytin se neustále mění, stejně jako jejich vzhled a kvalita. Každý z nás má o podlahové krytině trochu jiné představy. Od toho se samozřejmě odvíjí i jiné nároky, které souvisejí s tím, kde bude podlaha položena, jak bude zatěžována, jaký chceme design nebo co bude jejím primárním účelem. Do rozhodovacího procesu vstupuje také jako jedno z důležitých kritérií i cena. Podlahová krytina je vždy investicí a jen málokoho finance v tomto směru nelimitují. Pokud si tedy přejete praktickou, odolnou a cenově příznivou podlahu, vinyl je správnou volbou. Hodí se do domácnosti, kterou obývají malé děti nebo domácí mazlíčci s ostrými drápky.

„Podlaha z vinylových dílců je kvalitní a odolný povrch. Je vhodnou volbou pro ty, komu hrozí, že by ji za chvilku mohli mít vzhledem k dětem nebo domácím mazlíčkům brzy poničenou. Vinyl je navíc vizuálně velice pestrý. Dokáže imitovat dřevní materiál a dekor,“ vysvětluje Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin z Koberce Trend. „Dovede napodobit dřevo, dlažbu, či kámen. Co se týče věrohodnosti, v široké nabídce vinylových podlah si dnes můžete vybrat tak, že například imitaci od skutečného dřeva pouhým okem nerozeznáte,“ pokračuje Stuchlíková. I přes širokou nabídku vzorů doporučujeme volit nadčasovost, která nepodléhá módním trendům a jen tak se vám neomrzí. Jde například o dubové podlahy v přírodní i bělené úpravě s jemnou, přirozenou texturou.

Jak se vyrábí vinyl?

Vinyl se v lecčem podobá klasickému PVC, které se na podlahy pokládá už spoustu let. Pokud si ale myslíte, že se chová a vypadá podobně jako měkčené PVC, a nejde tedy o žádnou novinku na trhu, jste na omylu. Vinyl i PVC mají podobný výrobní postup a oba se vyrábějí z polyvinylchloridu. Rozdíl je v množství použitých chemických změkčovadel, pod jejichž působením krytina měkne. Zatímco u měkčeného PVC se s nimi nešetří, u tvrzených vinylových dílů je to naopak.

Péče a údržba vinylové podlahy

Vinyl je optimální podlahovinou i pro spojení s podlahovým vytápěním. Je dostatečně tvrdý a zároveň pružný, tepelně izoluje a pomáhá snižovat hluk. Údržba je také velmi snadná – stačí ho setřít mokrým hadrem. Vinylové podlahy jsou k dostání i ve voděodolné úpravě, takže je bez obav můžete použít i v koupelně, kde jim voda vlhko neublíží. Hodí se také do zimní zahrady, na krytý balkon či terasu.

Hrajte si s koberci

Domov hezky oživí a proteplí kusové koberce. Pro sestavování nábytku a ladění s dekoracemi sice platí nějaká pravidla, ale nemusíme je slepě následovat. Koberec je ideální kousek, s kterým si můžete pohrát, co se týče barvy, vzoru a tvaru. Opusťte zažité stereotypy – koberce přeci nutně nemusí ležet u konferenčního stolku nebo mít kulatý tvar. Zatočte s konformismem a změňte obvyklé uvažování o tom, jak by měl koberec vypadat a kde by měl být položen.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: